Dříve jezdili Češi do Bibione, dnes to je Dubaj. Už to ale není, co bývalo

Foto: Martin Filipi

Bývalo tam levno, dnes už není. Přesto je Dubaj, město luxusních mrakodrapů, nádherných pláží a nekonečných nákupních možností, jedním z nejnavštěvovanějších měst na světě. Je možné si ji užít během dvou dnů?


Dva dny v Dubaji

Pokud máte v Dubaji pouze dva dny a přemýšlíte, jak svůj krátký výlet co nejlépe využít, jste na správném místě. V tomto průvodci vás seznámíme s některými nejzajímavějšími atrakcemi a aktivitami, které můžete během dvou dnů v Dubaji stihnout. Sami jsme si to vyzkoušeli. Musíme ale připustit, že dnešní Dubaj je k nerozeznání od té, ve které jsme poprvé byli před patnácti lety. Byla sice chudší, ale měla své kouzlo. To má sice i dnes, jen takové hodně moderní... 

Den 1: Prohlídka města 

Dopoledne: Návštěva Burdž Chalífa a nákupního centra Dubai Mall 

Začněte den návštěvou ikonické budovy Burdž Chalífa, nejvyšší budovy světa. Vyjeďte výtahem na vyhlídkovou terasu ve 124. patře a vychutnejte si panoramatický výhled na město z výšky 452 metrů. Během této návštěvy můžete také navštívit Dubai Mall, jedno z největších nákupních center na světě. V obchodním centru najdete více než 1 200 obchodů, akvárium, kluziště, kino a mnoho možností stravování. 

Odpoledne: Dubajské muzeum a stará Dubaj 

Až si prohlédnete Burj Khalifa a Dubai Mall, vydejte se 15minutovou jízdou taxíkem do Dubajského muzea, které sídlí v oblasti Al Fahidi. Muzeum nabízí pohled do historie a kultury Dubaje a najdete zde exponáty o tradičním způsobu života. Po návštěvě muzea se projděte uličkami staré Dubaje, která je známá také pod názvem Bastakiya. Jedná se o historickou čtvrť Dubaje, která si navzdory rychlé modernizaci města zachovala svůj charakter. 

Večer: Dubajská fontána a Dubai Marina 

Večer se vydejte k Dubajské fontáně, která se nachází u nákupního centra Dubai Mall. Jedná se o největší choreografický systém fontán na světě, který vystřeluje vodu až 150 metrů do vzduchu. Fontánu osvětluje 6 600 světel a voda přímo „tančí“ na hudbu, což vytváří fascinující podívanou. 

Po zhlédnutí této show se vydejte do části s názvem Dubai Marina, což je čtvrť s mnoha restauracemi, kavárnami a obchody. Můžete se projít po promenádě přístavu, pozorovat jachty, lodě a kochat se nádherným výhledem na mrakodrapy. 

Den 2: Výlet do poušti a zábava na pláži 

Dopoledne: Pouštní safari 

Druhý den pobytu v Dubaji se vydejte za město na pouštní safari. Můžete si vybrat z různých možností výletů, včetně projížďky dunami, jízdy na čtyřkolkách, jízdy na velbloudech, sandboardingu a dalších. V poušti si také můžete vychutnat tradiční arabskou snídani a pozorovat východ slunce. 

Odpoledne: Pláž 

Po návratu z pouštního safari se vydejte odpočívat na pláž Jumeirah, jednu z nejoblíbenějších pláží v Dubaji. Pokud vás už nebude bavit koupání v moři, nebo vodní sporty, můžete se projít ke slavnému hotelu Burj al-Arab. 

Večer: Květinová zahrada v Dubaji 

Po odpočinku na pláži se vydejte 20minutovou jízdou ke slavné květinové zahradě. Jedná se o největší květinovou zahradou na světě. Zahrada nabízí více než 45 milionů květin uspořádaných do různých tvarů a vzorů, včetně srdcí, hvězd a pyramid. Součástí zahrady je také motýlí park a několik stánků s občerstvením. 

Tip na závěr 

Pokud chcete při návštěvě nejznámějších dubajských atrakcí ušetřit peníze a čas, zvažte nákup Dubai City Pass. Tento průkaz vám umožní vstup do několika atrakcí, včetně Burdž Chalífy, dubajského akvária a Dubajského muzea, za zvýhodněnou cenu. Vyplatí se zde však dobře počítat, aby se vám koupě vyplatila. 

Doporučili byste ještě nějakou atrakci pro dva dny v Dubaji? Nebo byste nějakou vynechali? Napište nám do diskuze, nebo článek sdílejte na sociálních sítích.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.