Doprava v Bangkoku není jenom o tuk-tuku. Bangkok Skytrain je mnohdy levnější a rychlejší

bangkok-skytrain-thajsko
Foto: Pixabay

Bangkok Skytrain, známý také jako BTS (Bangkok Mass Transit System), je nadzemní vlakový systém, který spojuje několik hlavních oblastí v Bangkoku. Je to skvělý způsob dopravy a je známý svou rychlostí, pohodlím i spolehlivostí.


Při naší návštěvě Bangkoku jsme kromě klasického tuk-tuku vyzkoušeli také místní Skytrain a bylo to rychlé a relativně levné. Po Bangkoku se totiž můžete pohybovat hned dvěma linkami: Sukhumvit Line (světle zelená) a Silom Line (modrá). Celkem je zde 52 stanic. Linka Sukhumvit jezdí mezi Khu Khot a Kheha a linka Silom jezdí mezi Národním stadionem a Bang Wa. Mezi stanicemi Krung Thonburi a Khlongsan jezdí také nová jednokolejná linka Gold Line, která umožňuje snadný přístup k IconSiam a k řece. Provozní doba je 5:00-24:00, 7 dní v týdnu. Frekvence jízdy je každých 3-5 minut. Vlaky jsou klimatizované a pohodlné, ale v ranní a večerní špičce od pondělí do pátku mohou být velmi přeplněné.

Cena jízdného

Jízdenka na jednu cestu stojí 16-65 bahtů v závislosti na cílové destinaci. K dispozici je celá řada jízdenek. Dobrou zprávou je, že jednodenní jízdenka pokrývající celou síť stojí pouze 140 bahtů a umožňuje neomezené jízdy. Pokud byste chtěli jezdit více dnů, můžete si za 250 bahtů zakoupit třídenní jízdenku. 

Kde koupit jízdenky 

Jízdenky na vlak BTS Skytrain lze zakoupit v automatech na jízdenky, v pokladnách nebo prostřednictvím systému Rabbit card. Automaty na jízdenky se nacházejí na každé stanici BTS a přijímají mince i bankovky. Na každé stanici jsou také k dispozici pokladny, které vám pomohou s nákupem jízdenek nebo dobitím karty Rabbit. Karta Rabbit je opakovaně použitelná karta, kterou lze dobíjet kreditem a používat k placení jízd vlakem BTS Skytrain. Kartu Rabbit lze zakoupit na kterékoli stanici BTS a lze ji použít i k placení dalších druhů dopravy v Bangkoku, například v metru MRT. 

Jak si koupit jízdenky 

Chcete-li si zakoupit jízdenku BTS Skytrain v automatu, vyberte cílovou stanici a vložte požadované jízdné. Automat vydá jízdenku, kterou je třeba uschovat po celou dobu jízdy. Pro vstup do stanice BTS Skytrain je třeba jízdenku naskenovat u vstupní brány a pro výstup je třeba jízdenku opět naskenovat u výstupní brány. U karty Rabbit si cestující mohou kartu dobít kreditem a použít ji ke skenování u vstupní a výstupní brány, aniž by si museli kupovat samostatnou jízdenku. 

Tip na závěr

Při cestě vlakem se vždy ujistěte, že jedete správným směrem. Omyl totiž není nic neobvyklého. Ke správné orientaci vám pomohou tabule s názvy konečných stanic, které jsou umístěny na nástupištích, podobně jako třeba v pražském metru.

Navštívili jste Bangkok? Jezdili jste raději tuk-tukem, nebo jste dali přednost moderní dopravě v podobě metra a vlaku Skytrain? Napište nám do diskuze. A jestli se vám náš článek líbil, sdílejte ho, prosíme, dál. Děkujeme.


Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.