Výlet do New Yorku s denním rozpočtem 100 USD pro dvě osoby. Nebojte, vystačí vám to…

Foto: Daniel Kadlec

New York. Jedno z nejzajímavějších a nejživějších měst na celém světě. Z toho důvodu může být návštěva velmi drahá, ale s trochou plánování je možné zažít to nejlepší z New Yorku i s omezeným rozpočtem.


New York na týden

New york je skvělým místem pro návštěvu jak na krátkou, tak na delší dovolenou, protože je zde mnoho věcí, které se dají dělat. V tomto článku nabídneme itinerář sedmidenní návštěvy New Yorku pro ty, kteří nechtějí utratit více než 100 USD na den. Rozpočet platí pro dvě osoby. 

Den 1: Prohlídka Central Parku a Upper West Side 

Den začněte návštěvou Central Parku, který je jednou z nejznámějších newyorských atrakcí, a navíc je zdarma. Projděte se parkem a navštivte některé ze slavných památek, jako je třeba fontána Bethesda, nebo památník Strawberry Fields. Milovníkům zvířat (a fanouškům filmu Madagaskar) pak doporučujeme navštívit známou zoologickou zahradu Central Park. Vstupné činí 20 USD pro jednu osobu, a kromě návštěvy zoo jako takové budete mít možnost navštívit i 4D Divadlo. Odpoledne se vydejte na Upper West Side, kde se nachází Americké přírodovědné muzeum. Cena vstupného je 28 USD.

Ceny atrakcí za první den: 96 USD 

Den 2: Prohlídka dolního Manhattanu

Druhý den začněte návštěvou Památníku a Muzea 11. září, kde vstupné činí 29 dolarů. Odpoledne pak navštivte Brooklynský most, který nabízí nádherný výhled na město. Po mostě se projděte a prohlédněte si Brooklyn Bridge Park, ze kterého je nádherný výhled na další panorama Manhattanu. 

Ceny atrakcí za druhý den: 58 USD 

Den 3: Návštěva Sochy svobody 

Z Battery Parku se vydejte trajektem na návštěvu Sochy svobody. Jízda trajektem stojí kolem 20 dolarů na osobu (ceny se však občas mění - v závisloti na zvoleném čase a období). Z lodi se vám také naskytne krásný výhled na New York. 

Ceny atrakcí za třetí den: 40 USD 

Den 4: Prohlídka Greenwich Village a SoHo 

Den začněte v Greenwich Village, která je známá svou kulturou a krásnými uličkami. Navštivte Washington Square Park a doporučujeme navštívit i kampus Newyorské univerzity. Odpoledne se pak vydejte do čtvrti SoHo, která je domovem nejlepších obchodů a uměleckých galerií ve městě. Tuto část města si můžete prohlédnout pěšky a navštívit některou z mnoha volně přístupných uměleckých galerií. 

Ceny atrakcí za čtvrtý den: 0 USD 

Den 5: Návštěva Time Square a Empire State Building 

Tento den se vydáte do samotného „srdce“ New Yorku, a proto také bude nejdražší. Den začnete na Time Square. Toto nejznámější náměstí naleznete v oblasti Broadway a Sedmé avenue. Je to místo, kde je pravděpodobně více lidí v noci než ve dne. Je to tím, že se tam nachází velké množství restaurací, obchodů se suvenýry a pouličních umělců, které můžete obdivovat. Na Time Square vám můžeme doporučit restauraci Bubba Gump (pro fanoušky filmu Forrest Gump je to nutnost). Ceny jsou zde vyšší, ale zážitek je to opravdu nevšední. Dále můžeme doporučit fanouškům seriálu Stranger Things stejnojmenný obchod, ve kterém najdete opravdu všechno, co se objevilo v seriálu.  

Po Time Square se vydejte cca 15-20 minutovou procházkou na Empire State Building. „Základní“ vstupné do 86.patra stojí 44 USD na osobu. Pokud byste chtěli vidět New York ještě z větší výšky, je možné zakoupit vstupenku za 79 USD a vyjet až do 102. patra. Z naší zkušenosti můžeme doporučit jet do 86. patra a ušetřených 70 USD utratit v obchodech na Time Square, nebo ve zmíněné restauraci Bubba Gump. 

Ceny atrakcí za pátý den: 100 USD + (záleží na výši objednávky v Bubba Gump) 

Den 6: Prohlídka Upper East Side 

Tento den bude na druhou stranu relativně odpočinkový. Den začněte návštěvou Metropolitního muzeu umění, do kterého se platí vstupné 30 dolarů. Myslete na to, že muzeum je opravdu velké a jeho celková prohlídka vám může zabrat až několik hodin. Odpoledne se vydejte do Upper East Side, dále se projděte po Madison Avenue a znovu můžete navštívit Central Park. Pokud budete unavení, můžete si zapůjčit elektrickou koloběžku za cenu cca 20 USD na hodinu, popřípadě dvojkolo za podobnou cenu. Vzhledem k tomu, že jste v Central Parku již byli, bude vám hodina bohatě stačit. 

Cena atrakcí za šestý den: 60 USD + pronájem 

Den 7: Prohlídka finanční čtvrti 

Sedmý den můžete začít návštěvou Federální rezervní banky v New Yorku, která nabízí bezplatné prohlídky s výkladem o historii peněz a bankovnictví. Odpoledne pak navštivte One World Trade Center, které nabízí úžasnou 360° prohlídku. Cena je pro jednu osobu 44 USD, ale určitě to za to stojí, protože uvidíte New York z úplně jiného pohledu než z Empire State Building. Pokud byste chtěli ušetřit čas, je možné si za cenu 54 USD zakoupit vstupenku s možností využití prioritních výtahů a přednostního vstupu. 

Cena atrakcí za sedmý den: 84 USD 

New York za 7 dní

Z našeho itineráře je tedy patrné, že návštěva New Yorku může být s trochou plánování a správným výběrem atrakcí relativně dostupná. Pokud využijete a navštívíte všechny atrakce, které jsou popsány výše, utratíte za ně (podle aktuálního kurzu) kolem 9 tisíc korun. Za tuto cenu však navštívíte některé z nejznámějších atrakcí města, užijete si pobyt v přírodě a poznáte i kulturu a historii města New York. Pokud by vás zajímalo, jak ušetřit v New Yorku ještě víc, připravili jsme na toto téma samostatný článek. 

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.