Ušetřit při pobytu v New Yorku se může zdát jako nesmysl. Vyzkoušeli jsme, že to jde

Foto: Pixabay

New York je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na světě, ale může být také drahý. Při pečlivém plánování a sestavování rozpočtu však existuje mnoho způsobů, jak ušetřit, a přitom si užít vše, co město nabízí.


Chystáte se do New Yorku a děsí vás místní ceny? Ano, New York patří mezi nejdražší města světa, ale při troše plánování a šikovnosti se dá i v tomto městě pměrně výrazně ušetřit. Sami jsme v New Yorku byli několikrát, a tak vám některé naše tipy přinášíme v tomto krátkém článku:

Využívejte veřejnou dopravu

New York má rozsáhlý systém veřejné dopravy, a to včetně autobusů a metra. Tyto druhy dopravy jsou mnohem levnější (a mnohdy i rychlejší) než jízda taxíkem a můžete se s nimi snadno dostat do cíle. Pokud plánujete hodně cestovat, zvažte zakoupení karty MetroCard pro neomezený počet jízd během vašeho pobytu, protože vám může ušetřit peníze oproti nákupu jednotlivých jízdenek. Cena karty je 33 USD na sedm dní. 

Hledejte slevy a různé nabídky

New York je plný slev a nabídek pro turisty. Mnoho atrakcí nabízí zvýhodněné ceny vstupného například pro studenty (z naší zkušenosti většinou postačí ukázat kartu ISIC) nebo seniory. Mnoho muzeí navíc pořádá dny, kdy je vstup zdarma, takže se nezapomeňte podívat na jejich webové stránky, kde najdete další informace. Ušetřit můžete také na představeních a akcích, pokud využijete webové stránky, jako je TodayTix, nebo stánek TKTS na Times Square. Ušetřit díky těmto webovým stránkám můžete až 50 % z původní ceny. 

Stravování

New York je známý svými takřka neomezenými možnostmi stravování, které však mohou být poměrně drahá. Chcete-li ušetřit peníze za jídlo, zvažte možnost stravovat se jako místní. Dle našich zkušeností newyorčané milují pouliční jídlo, a proto zde najdete řadu cenově dostupných možností, od hot dogů a preclíků až po tacos nebo vegetariánský falafel. Mnoho restaurací také navíc nabízí polední menu, respektive slevy přes poledne, což může být skvělý způsob, jak si vychutnat dobré jídlo za nižší cenu. 

Využijte bezplatné aktivity

New York nabízí mnoho bezplatných aktivit, což však neznamená, že by byly méně zajímavé. Můžete například navštívit Central Park, projít se po Brooklynském mostě nebo prozkoumat park High Line. Navíc, jak již bylo zmíněno, mnoho muzeí má dny, ve kterých je vstup zdarma. 

Výběr ubytování

Ubytování v New Yorku je velké téma a spolkne asi největší část rozpočtu. Přečtěte si proto náš detailní článek jak vybrat ubytování v New Yorku

Využijte New York Pass

Pokud chcete svou návštěvu New Yorku strávit co nejvíce aktivním způsobem, zvažte zakoupení tzv. New York Pass. Jedná se o „průkaz“, který vám umožní navštěvovat různé atrakce skrz celý New York. Cena průkazu začíná na částce cca 150 USD za jeden den. Čím víc dní zakoupíte, tím se rozdíl ceny snižuje. Zde se však vyplatí dobře počítat, abyste zjistili, jestli skutečně ušetříte. Může vám pomoci to, že na webových stránkách je seznam atrakcí, které s průkazem můžete navštívit a také jejich cena, kterou byste museli platit, kdybyste neměli New York Pass. 

Je tedy vidět, že existuje mnoho způsobů, jak při návštěvě New Yorku ušetřit. Používáním veřejné dopravy, stravováním, hledáním slev a výhodných nabídek a využíváním bezplatných aktivit a používáním New York Passu si můžete užít vše, co město nabízí, a ještě k tomu ušetříte. 

Máte nějaký vlastní tip, jak v New Yorku ušetřit? Napište nám do diskuze.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.