I v New Yorku se dá bydlet levně. Na legendární hotel Carter u Times Square za 99 USD na noc však už zapomeňte

Foto: Pixabay

New York je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na světě a nabízí cestovatelům širokou škálu možností ubytování. Od luxusních hotelů až po cenově výhodné hostely. Každý si zde najde něco pro svůj rozpočet a své preference.


Býval to mezi znalci New Yorku asi nejoblíbenější hotel. Sice to nebylo žádné "hogo fogo", ale bydlet jednu minutu chůze od Times Square za 99 USD na noc, to nemělo konkurenci. Bohužel, původní hotel Carter už svoje ubytovací kapacity nenabízí, takže kdo chce bydlet na Times Square, musí počítat spíše s trojnásobkem této částky, nebo se podívat po něčem levnějším a vzdálenějším. Tady je pár obecných rad, jak si ubytování v New Yorku hledat: 

Hotely

V New Yorku se nacházejí jedny z nejluxusnějších hotelů na světě, čemuž bohužel odpovídají i ceny. Tyto hotely nabízejí vlastní restaurace, lázně, střešní bary, moderní pokoje a běžně mohou stát několik set dolarů za noc. Pokud se chcete cítit jako Kevin McCallister z filmu „Sám doma v New Yorku“, navštivte známý hotel The Plaza. Cena pokoje však začíná na částce cca 20 tisíckorun za noc – v závislosti na době příjezdu. 

Hostely

Pro cestovatele, kteří chtějí výrazně snížit svůj rozpočet, mohou být skvělou volbou hostely. Nabízejí sdílené nebo soukromé pokoje za mnohem nižší ceny než hotely a často mají navíc společné prostory, kde se cestovatelé mohou setkávat a poznávat se navzájem. Tuto možnost samozřejmě využívat nemusíte, protože většina hostelů má možnost zakoupit soukromý pokoj se soukromou koupelnou. 

Nocleh se snídaní (Bed and Breakfast)

Pokud hledáte intimnější a útulnější prostředí, může být skvělou volbou ubytování se snídaní v domácím prostředí. Ubytování typu B&B totiž obvykle nabízejí domácí snídani a osobnější přístup, který ve větších hotelech jen stěží najdete. 

Daně v hotelech v New Yorku

Pozor si dejte na cenotvorbu v hotelech. Je totiž důležité si uvědomit, že hotely v New Yorku podléhají daním, které mohou značně navýšit celkovou cenu vašeho pobytu. Aktuální sazba daně z hotelů v New Yorku činí 14,75 % (od roku 2023), což zahrnuje 5,875% městskou daň a 8,875% státní daň. Kromě toho je účtován také poplatek za obsazení hotelu ve výši 3,50 USD za noc. 

Kde se ubytovat levně

Pokud hledáte cenově výhodnější variantu, existuje v New Yorku několik čtvrtí, které nabízejí obecně cenově dostupnější ubytování. Zde je několik možností: 

Long Island City

V této čtvrti, která se nachází v Queensu, a je jen jednu zastávku metra od Manhattanu, se nabízí řada cenově výhodných hotelů. 

Harlem

Tato čtvrť prošla v posledních letech výraznými změnami a nyní nabízí řadu hotelů a penzionů za nižší ceny než mnoho jiných čtvrtí na Manhattanu. 

Brooklyn

V Brooklynu je mnoho čtvrtí, které nabízejí cenově dostupné ubytování, včetně Williamsburgu, Bushwicku a Greenpointu. Mnohé z těchto čtvrtí se nacházejí jen kousek metrem od Manhattanu. 

Hostely

Jak bylo uvedeno výše, hostely mohou být skvělou volbou pro cestovatele, kteří chtějí výrazně snížit svůj rozpočet. Po celém městě se nachází několik hostelů, včetně oblíbených čtvrtí, jako je Upper West Side a Chelsea. 

New York, jako každé velké město, nabízí širokou škálu možností ubytování pro cestovatele s různými preferencemi. Ať už hledáte luxusní hotel, cenově výhodný hostel, nebo útulný penzion, máte na výběr z mnoha možností. Je však důležité zohlednit daně a poplatky, které mohou ceny ubytování výrazně ovlivnit. Také popřemýšlejte o ubytování ve čtvrtích mimo Manhattan, kde jsou obecně cenově dostupnější možnosti. Ušetřené peníze pak můžete využít například na atrakce, nebo jiné zážitky.

Máte nějakou vlastní zkušenost, kde se v New Yorku levně ubytovat? Napište nám do diskuze.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.