Při návštěvě New Yorku nezapomeňte na MetroCard. Ušetří spoustu peněz

Foto: Pixabay

Newyorská karta MetroCard je malá plastová karta, která se používá k placení za veřejnou dopravu v New Yorku. Je nezbytným nástrojem pro každého, kdo cestuje po městě, protože umožňuje přístup do metra, autobusů a některých příměstských železničních linek.


Kde zakoupit MetroCard

MetroCard lze zakoupit několika způsoby. Pravděpodobně nejjednodušší možnost je zakoupit ji na kterékoli stanici metra. V automatech na stanicích metra si můžete zakoupit jak novou kartu, tak dobít tu stávající. Platit můžete v hotovosti, nebo kreditní kartou – je také možnost využít kartu debetní, tedy tu, kterou pravděpodobně budete mít. Další možnost je zakoupit tuto kartu přímo na letišti. 

MetroCard cena

Cena karty MetroCard se liší v závislosti na typu karty a množství peněz na ní vložených. Od roku 2023 stojí jedna jízda 3 USD (podle oficiálních stránek a pokud si chcete koupit čistě lístek, bez nutnosti zakoupení MetroCard). Tento typ lístku je k dispozici pouze v automatech na jízdenky. S tímto typem lístku však nelze přestupovat mezi metrem a autobusem. Neomezená týdenní jízdenka stojí 33 USD. 

Typy MetroCard 

Karta s platbou za jízdu

Tento typ karty umožňuje, abyste na ní přidali částku od 5,50 USD do 80 USD a při každém použití karty se odečte jízdné. Jedna jízda vás v tomto případě vyjde na 2,75 USD. Minimálně máte tedy možnost jet dvě jízdy – protože minimální částka na kartě musí být 5,50 USD. 

Karta MetroCard s neomezeným počtem jízd

Tento typ umožňuje neomezený počet jízd metrem a autobusy ve vámi zvoleném časovém období. K dispozici jsou časová období 7 dní, 30 dní nebo jejich různá kombinace. Karty s neomezeným počtem jízd však nefungují v expresních autobusech ani v systému AirTrain JFK. Cena 7denní jízdenky je 33 USD, naopak cena měsíční je 127 USD. 

Kterou variantu je nejlepší zakoupit? 

Nejlepší varianta karty MetroCard závisí na vašich cestovních potřebách. Zde se vyplatí dobře počítat a zjistit si předem. Pokud byste například využilii náš New York itinerář, zjistíte, že neomezená varianta se vám vyplatí.. Jde také o určitý pocit pohodlí. S kartou na neomezené jízdy také odpadá nutnost nosit s sebou přesné drobné nebo se obávat, že vám na kartě dojde jízdné.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.