Za tohle vás bude váš pes milovat a i vy si užijete božský klid

Foto: Daniel Kadlec

Skončily prázdniny, dlouhé výlety končí a většině z nás zbydou k relaxaci již jenom prodloužené víkendy, nebo samostatné dny. Kam ale vyrazit a užít si chvilku klidu, když máte ještě navíc psa? Pár tipů by bylo.


Kam vyrazit na jeden den, vyčistit si hlavu, popřemýšlet a také si dát nějaké to pivko a třeba řízek, nebo kachnu, aby to ale nebylo daleko od Prahy, nebylo tam moc lidí a přitom jste ještě mohli s sebou vzít vyběhat většího psa? Existuje několik míst, o kterých ví každý, ale potom také pár těch, kde budete vnímat jenom okolní přírodu, a kde se budete cítit naprosto svobodně. A to nejen vy, ale i váš pes, který za takový výlet bude skákat štěstím metr vysoko.

Možná to také znáte. Spousta práce, třeba i nějaké ty rodinné problémy, začátek školy, blížící se Vánoce, zdražování energií, atd… Život prostě občas přináší chvilky, kdy potřebujete vypnout a užívat si jenom svůj vnitřní svět na nějakém klidném místě.

Jedním takovým místem jsou lesy v Jizerských horách v okolí Prezidentské chaty. Ta má poměrně zajímavou historii, ale to si necháme na jindy. Pro jednodenní výlet stačí zaparkovat auto na parkovišti u chaty, kde si můžete dát dobrý oběd a pivečko. Ale pozor, měli byste to mít v chtě domluvené. Pár set metrů před chatou je totiž zákaz vjezdu, kromě dopravní obsluhy. Do restaurace vás pustí i se psem. Po obědě si dejte ještě kávičku, do batohu láhev s vodou a můžete vyrazit.

Od chaty jděte rovnou za nosem, tedy po silnici, po které jste přijeli, a asi po 300 metrech odbočte doprava přes louku do lesa. Psa můžete klidně pustit na volno. Jestli ho máte pod kontrolou a jste si jisti, že ho v případě potřeby přivoláte, užijete si vy i váš pes. Projdete kolem polorozpadlé chaty Míša, a máte před sebou přibližně deset kilometrů chůze lesem. Značení je bez problémů. Ale pozor. Nezapomeňte, že auto máte stále u Prezidentské chaty a budete se muset k němu vrátit. Cesta totiž vede mírně z kopce, co samozřejmě znamená, že zpátky budete muset přibližně osm až deset kilometrů šlapat do kopce.

Po nahlédnutí do aplikace v telefonu jsem zjistil, že nedělní túra čítala celkem 18 kilometrů. Ale Reth, maďarský ohař na fotografii, toho naběhal určitě 2x tolik. Že by ale byl unaven? Ani omylem. V restauraci u večeře byl sice mnohem klidnější, než když jsme na túru vyráželi, jakmile jsme ale vyšli na parkoviště k autu, už zase pobíhal a dožadoval se hry.

Máte nějaký tip na jednodenní výlet se psem? Napište nám do diskuze.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.