Vybírat hotel podle recenzí může být osudová chyba. Když nevíte, kdo je píše

Hotel v polsku
Foto: Daniel Kadlec

Mnoho nezkušených cestovatelů vybírá hotel podle recenzí a hodnocení uživatelů. V principu to není špatně, ovšem klíčové je, kdo recenzi píše. Někdy se lze totiž na základě recenzí pěkně napálit.


Cestovat na vlastní pěst je pro mnoho lidí mnohem zábavnější než vyrazit na dovolenou, nebo prodloužený víkend, s cestovní kanceláří. Sehnat si dopravu, stravování, program i ubytování, je pro někoho nepředstavitelná překážka, pro jiného naopak zábavná součást vysněné dovolené. Ale jak už to bývá, zrada číhá za každým rohem. Především pro toho, kdo spoléhá pouze na recenze na internetu. Vymstít se to může hlavně při hledání ubytování, nebo hledání hotelu s programem "all inclusive". Ten totiž někdy obsahuje whisky po celý den, jindy zase třeba jenom párek v rohlíku.

Jak vybrat hotel?

Představte si například průměrný tříhvězdičkový hotel třeba ve skotském Edinburghu. Je to oblíbená destinace pro mnoho Čechů buď na prodloužený víkend, nebo jako výchozí stanice pro cestování Skotskem. Jenže jak takový hotel vybrat? V jednom stojí noc 150 liber, ve druhém pouhých 99 liber. Navíc u toho levnějšího převládají pozitivní hodnocení, u dražšího se to hemží těmi negativními. Který tedy vybrat?

Každý ocení něco jiného

Podle zkušených cestovatelů je klíčové zjistit, kdo recenzi psal. Jinou optiku má totiž batůžkář, zvyklý spát v hostelech, jinou rodina s dětmi, a jinou třeba obchodní cestující. Když se všichni tři sejdou v jeden den ve stejném hotelu, jejich hodnocení nebude s největší pravděpodobností stejné. Naopak, recenze budou výrazně rozdílné.

Baťůžkář vs. manažer

Zatímco baťůžkář bude jásat nad tím, že má pokoj s koupelnou pouze pro sebe a k snídani výběr ze dvou druhů salámů a „bezednou“ skleničku na džus, rodina s dětmi bude v hodnocení upozorňovat na absenci dětské židličky u stolu a žádné jogurty k snídani. A obchodní zástupce? Ten vyzdvihne pozdní check-in, ale nebude se mu zamlouvat nedostatečné odhlučnění pokojů, protože ho celou noc budil dětský pláč, ani připálené lívance, na kterých si ale baťůžkář tak skvěle pochutnal.

Méně je někdy více

Až tedy budete vybírat ubytování, dbejte na to, abyste brali v potaz jenom reference a zkušenosti cestovatelů, kteří odpovídají vašemu zaměření, stylu a preferencím. To, že diskutující udělili nějakému hotelu hodnocení 8,6 bodu, nemusí ještě znamenat, že se vám tam bude líbit více, než v hotelu s hodnocením 7,6 bodu. Některé rezervační platformy nabízejí výběr hodnocení pouze od určitých skupin cestovatelů, nebo alespoň zmiňují, o jaký typ cestovatele se jedná.

Podle čeho si vybíráte ubytování? Sledujete recenze ostatních uživatelů, nebo se spoléháte na hvězdičkové hodnocení? Napište nám do diskuze. A jestli se vám náš článek líbil, sdílejte ho, prosíme, dál. Děkujeme.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.