Jak najít nejlevnější lety? Stačí porovnávat a nebát se přestupů

Foto: Martin Filipi

Zajímá vás, jak se dají najít nejlevnější letenky? V tomto článku vás provedeme procesem hledání nejlevnějších letů, aniž byste museli nějak razantně slevit z kvality nebo pohodlí.


Flexibilita

Jedním z nejdůležitějších faktorů při zajišťování levných letů je flexibilita ve vašich termínech. Letecké společnosti často nabízejí nižší ceny letů ve všední dny a mimo hlavní sezóny. Pokud vám to váš časový rozvrh dovolí, může úprava termínu cesty o den nebo dva výrazně ovlivnit cenu letenky.

Porovnávejte ceny

Určitě to již děláte, ale porovnávat ceny letenek skrz různé poskytovatele se opravdu vyplatí a někdy můžete nalézt rozdíly v řádu tisíců korun. Webové stránky jako Skyscanner nebo Google Flights umožňují porovnávat ceny od více leteckých společností. Google také dělá to, že vám graficky znázorní, jestli daný let poskytuje bezplatné kabinové zavazadlo, nebo si budete muset připlatit.

Nízkonákladové letecké společnosti

Tyto letecké společnosti jsou známé svými nižšími cenami. Ty jsou však vykompenzovány vyššími poplatky za téměř vše, co vás napadne, od vody až po příruční zavazadlo. Nic to nemění na to, že při letech s těmito společnosti určitě ušetříte. K nízkonákladovým společnostem patří například Ryanair, Norwegian Airlines, EasyJet nebo EuroWings.

Rezervujte včas

Rezervace letu s dostatečným předstihem může vést k výrazným úsporám. I když to mnohé překvapí, tak letecké společnosti mají tendenci zvyšovat ceny letenek s blížícím se datem odletu. Pokud si letenku zajistíte včas, pravděpodobně ji zakoupíte levněji.

Volba letiště je důležitá

Při hledání letů berte v úvahu i jiná, avšak blízká, letiště. Menší letiště nebo letiště v sousedních městech mohou nabízet levnější lety kvůli nižší poptávce. Pak už jen stačí vzít v úvahu náklady na dopravu a zjistíte, zda úspora stojí za další cestu.

Pouze příruční zavazadlo

Mnoho leteckých společností si účtuje příplatek za odbavené zavazadlo – zvlášť ty nízkonákladové. Cestujte proto nalehko a pokud možno používejte pouze příruční zavazadlo. Ušetříte tak nejen peníze, ale i čas na letišti.

Cestování mimo hlavní sezónu

Tento bod se netýká pouze levnějších letenek, ale i levnějšího ubytování. Pokud například budete cestovat do Thajska v červenci namísto v listopadu, můžete na letence ušetřit i vyšší tisíce korun a na ubytování to stejné.

Nebojte se přestupů

Lety s mezipřistáním jsou často levnější než přímé lety. Přestupy sice prodlouží dobu vaší cesty, ale na druhou stranu vám také ušetří dost peněz. A pokud se jedná o přestup do cca 3 hodin, nejedná se o nic hrozného.

O víkendu nenakupujte

Ceny letenek se obvykle zvyšují o víkendech, kdy má více lidí čas na vyhledávání letů. Snažte se rezervovat letenky v úterý nebo ve středu, kdy je pravděpodobnější, že letecké společnosti uvolní slevy.

Anonymní režim

Není tajemstvím, že společnosti nabízející letenky dynamicky zvyšují cenu podle toho, jak často se na konkrétní let přes prohlížeč díváte. Někdy si tak můžete všimnout, že se vám let zdražuje, zatímco někdo jiný ho má za stále stejnou cenu. V tomto případě se vyplatí používat tzv. anonymní režim ve vašem prohlížeči, který spustíte zkratkou Command (CTRL) + Shift + N

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.