Tzv. „Kodaňská karta“ ušetří stovky eur a hodiny čekání ve frontách

Kodaňská karta
Foto: Martin Filipi

Během naší nedávné návštěvy dánské Kodaně jsme vyzkoušeli tzv. Kodaňskou kartu. Tato univerzální vstupenka vám umožní nejen přístup k různým atrakcím, ale také vám ušetří dost peněz a čas při čekání ve frontách.


Hlavní město Dánska Kodaň je snadno dostupná destinace, která nabídne mnoho zajímavostí pro prodložený víkend. Dánsko však patří mezi nejdražší země světa a je tak dobré vědět, jak se dá ušetřit. Významnou úsporou může být nákup tzv. "Kodaňské karty", která výrazně zlevní dopravu i vstupy do různých pamětihodností a městských atrakcí.

Nákup karty

Získat tuto kartu je naprostá hračka. Můžete si ji pohodlně zakoupit online, nebo rovnou skrz oficiální mobilní aplikaci „Copenhagen Card City Guide“. Tato varianta je určitě nejpříjemnější, jelikož kartu máte neustále v mobilu u sebe, bez nutnosti otevírat v mobilu email, na který by vám karta přišla, kdybyste ji zakoupili online přes počítač. Karta je k dispozici v různých délkách platnosti, a to od 24 do 120 hodin. Karta s nejkratší dobou platnosti vás vyjde na 68 USD, pokud byste chtěli kartu na pět dní zaplatíte za ní 163 USD za osobu. A co s kartou získáte? 

Neomezená doprava v Kodani

Po získání Kodaňské karty na vás čeká řada výhod. V první řadě vám karta poskytuje neomezený přístup k síti kodaňské veřejné dopravy. Už jenom z tohoto důvodu byste o kartě měli přemýšlet. Doprava v Dánsku není nejlevnější, a proto díky kartě ušetříte značnou částku. S kartou se například dostanete zadarmo i na stanici Helsingør, která se nachází cca půl hodiny jízdy vlakem z centra Kodaně. Blízko ní naleznete známý renesanční hrad Kronborg. Kdybyste kartu neměli, zaplatili byste za zpáteční jízdenku pro dvě osoby 76 euro. 

Volný vstup do atrakcí

Jednou z nejlepších vlastností Kodaňské karty je volný vstup do více než 80 atrakcí a kulturních památek ve městě. Představte si, že si můžete prohlédnout majestátní hrad Rosenborg, zavítat do Národního muzea, projít se Kodaňskou zoologickou zahradou a vidět pandy, nebo dokonce navštívit zábavní park Tivoli. S Kodaňskou kartou to můžete jednoduše udělat. Stačí předložit kartu u vstupu a hotovo. Dost často vám to také ušetří spoustu času, protože například v zoologické zahradě je vyhrazený vstup pro držitele této karty. Nebudete tak muset čekat dlouhé fronty. 

Vyplatí se karta? 

Důležité u této karty je počítat. Pokud ale plánujete navštívit nejznámější atrakce Kodaně a přilehlého okolí, tak se vám tato karta určitě vyplatí. Na oficiálních stránkách prodejce si dokonce váš výlet můžete jednoduše nakonfigurovat a hned uvidíte, kolik peněz můžete na vaší cestě ušetřit. 

Byli jste v Kodani a používali tuto kartu? Napište nám do diskuze, nebo článek sdílejte na sociálních sítích.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.