Pláže bez davů, ceny jako doma a příjemné teploty i v srpnu: Objevte kouzlo Baltského moře

Polsko pláž
Foto: Daniel Kadlec

Milujete moře, ale nesnášíte úmorné třicítky? Vydejte se k polskému pobřeží. Baltské moře nabídne nejen nádhernou přírodu, ale i příjemné ceny a spoustu atrakcí pro celou rodinu.


Ať už chcete prozkoumat historická města nebo načerpat energii na pláži, polské pobřeží bude ideální volbou. Láká nejen na nedotčenou krásu přírodních parků, ale také na nepřeberné množství aktivit a atrakcí pro malé i velké. Zvažujete-li, kdy se k Baltskému moři vydat, vyberte si termín v polovině prázdnin. „Nejideálnější období pro relax u polského moře je na přelomu července a srpna, kdy teplota vzduchu dosahuje 29 °C a teplota vody může mít příjemných 22 °C. Nejdeštivějším obdobím bývá naopak začátek července,“ říká k cestování k Baltskému moři Jiřina Ekrt Jirušková, tisková mluvčí cestovní agentury Invia.

Snadná dostupnost, spousta atrakcí

Jednou z hlavních výhod dovolené u Baltského moře je jeho snadná dostupnost. „Z Prahy se k moři dostanete za pouhých šest hodin, z Ostravy dokonce za necelých pět a půl hodiny jízdy autem,“ doplňuje Jiřina Ekrt Jirušková a dodává, že podíl na popularitě Polska má i nízká jazyková bariéra, která výrazně zvyšuje komfort během pobytu. Zájem turistů posiluje také nabídku atrakcí: „Baltské pobřeží nabídne moderně vybavené hotely i zábavní parky a multimediální muzea pro malé a velké cestovatele,“ říká Jirušková s tím, že hotely disponují bazény a wellness službami na velmi vysoké úrovni, což jistě ocení každý návštěvník.

Za krásnými plážemi

Polské pobřeží je poseto malebnými letovisky, které stojí za návštěvu. Pláže jsou písčité s pozvolným vstupem do vody, což jistě ocení rodiny s malými dětmi. Mezi nejpopulárnější destinace patří Kołobrzeg, Rewal a Międzyzdroje. Poslední zmíněná se nachází poblíž Wolinského národního parku, který chrání jeden z nejkrásnějších úseků polského útesového pobřeží.

Rodiny s dětmi si užijí

 „Pro rodiny s dětmi je skvělým tipem víska Dziwnów. Najdete zde spoustu atrakcí, včetně pěkných hřišť pro malé i větší děti. Za návštěvu stojí i park miniatur s modely majáků z polského pobřeží v měřítku 1:10 a muzeum mašinek,“ láká tisková mluvčí. Oblíbeným místem je také poloostrov Hel, město Świnoujście s nejkrásnější pláží v Polsku a rekreační středisko Stegna.

Lebská Sahara

Větší cestovatelé jistě ocení Mrtvé jezero obklopené vzácnými stromy a křovinami. Dalším zajímavým tipem je městečko Łeba sousedící s národním parkem Slowinski. Tento starý přístav patří k hojně navštěvovaným místům i díky své příjemné atmosféře s množstvím malých obchůdků, restaurací a barů, kde nabízí místní rybí pochoutky za velmi přijatelné ceny. „Łeba bude ideálním výchozím bodem pro vaše výlety po okolí, a to hlavně do národního parku Slowinski, který se pyšní nepřeberným přírodním bohatstvím. Za zmínku stojí zejména pohyblivé písečné duny, ta největší z nich dokonce dosahuje výšky až čtyřiceti metrů,“ dodává k tipům Jiřina Ekrt Jirušková.

Letní hlavní město Polska

Milovníci umění a historie si přijdou na své v tzv. trojměstí, které tvoří Gdaňsk, Gdyně a Sopoty. V Gdaňsku se nachází řada kostelů, historických bran a muzeí. Sopoty jsou naopak známé jako letní letovisko, a to zejména pro své lázně, pláže a nejdelší dřevěné molo v Evropě. Gdyně zaujme moderní architekturou, akváriem a množstvím slunečných dní.

Už jste byli u Baltského moře? Napište nám do diskuze.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.