La Palma - stále ještě neobjevený kanárský ostrov nabízí prales, vodopád i krajinu z Marsu

Dračí strom - La Palma
Foto: Pixabay

Vulkanická kráska, která ještě stále čeká na objevení – to je „La Isla Bonita“ neboli Krásný ostrov, jak se kanárské La Palmě přezdívá. Stačí pět hodin letu a budete v jiném světě


La Palma nabídne vše, o čem jste si možná ani nedovolili snít – prales, vodopády, černé písečné pláže, okouzlující hvězdné nebe, přírodní bazény i krajinu jako z Marsu. Ať už hledáte útočiště před pracovním shonem, aktivní turistickou dovolenou nebo byste rádi vyzkoušeli jeden z mnoha vodních sportů, stane se místem zaslíbeným. Pakliže nehledáte pouze klasickou plážovou dovolenou, jistě jste už o krásách Kanárských ostrovů slyšeli. Jejich popularita stoupá, a proto není divu, že se cestovatelským duším pomalu otevírají další, méně známá místa. „Ostrov La Palma se řadí k nejaktivnějším z Kanárských ostrovů, který nabídne úchvatnou přírodu plnou vulkánů, vodopádů, přírodních bazénů i vyhlášenou španělskou kuchyni. Troufám si tvrdit, že zde každý cestovatel najde to své,“ říká Jiřina Ekrt Jirušková, tisková mluvčí cestovní agentury Invia.

Panoramatické výhledy

Původně ostrovu vévodila sopka, která se před půl milionem let zhroutila a vytvořila dechberoucí kalderu přezdívanou Caldera de Taburiente, která je dnes vyhlášeným národním parkem. Dno propadliny tvoří bohaté lesy, kterým dominují kapradiny, palmy a borovice. Rozsáhlý kráter obklopují strmé hradby hor včetně nejvyšší, Roque de los Muchachos, která se tyčí do výšky 2 426 m n. m. a nabízí úchvatné vyhlídky na okolní krajinu. „Výhledy si nejlépe užijte na krátkých či delších pěších túrách v okolí kráteru. Nutno podotknout, že má ostrov perfektně udržované turistické stezky, které zvládne i průměrný turista,“ říká Jiřina Ekrt Jirušková a dodává, že součástí parku je i turisty oblíbená túra k úchvatnému vodopádu Cascada de Los Colores.

Vzhůru ke hvězdám

Národní park Caldera de Taburiente je rovněž významnou astrologickou oblastí. „La Palma se vzhledem ke své vzdálenosti od Evropy a Afriky pyšní minimálním množstvím světelného smogu a nabídne tak unikátní scenérie pro pozorování noční oblohy. Proto doporučuji navštívit místní observatoř Roque de Los Muchachos, která patří k největším astronomickým pracovištím na severní polokouli,“ doporučuje tisková mluvčí agentury Invia a dodává, že je na místě k dispozici hned několik teleskopů. K těm největším patří anglo-holandský teleskop, nesoucí jméno Williama Herschela, jehož průměr činí 420 cm. 

Vulkány i prales

La Palmě se přezdívá nejen „La Isla Bonita“, ale i „La Isla Verde“, což znamená Zelený ostrov. Stala se totiž domovem mnoha endemických druhů rostlin a živočichů. Na severu ostrova můžete dokonce navštívit i třetihorní prales, národní park Las Nieves, zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO. „Zatímco sever ostrova poskytne bohatou přírodu, jih okouzlí zejména dechberoucí vulkanickou krajinou. Zážitek nabídne například populární Stezka vulkánů vedoucí po hřebeni vyhaslé sopky Cumbre Vieja,“ doplňuje Jiřina Ekrt Jirušková.

Metropole s replikou Kolumbovy lodi

Pakliže patříte k těm, kteří před turistikou dávají přednost spíše historickým výletům, neměli byste vynechat půvabné hlavní město Santa Cruz de la Palma, které se nachází v západní části ostrova. Překvapí svým živelným tempem, útulnými restauracemi i bohatě zdobenými měšťanskými domy s typickými dřevěnými balkóny. Nachází se zde několik kostelů i pevností postavených na konci středověku na ochranu proti pirátům a korzárům. Zajímavé je i námořní muzeum, které najdete na palubě historické plachetnice, repliky Kolumbovy lodi. Nedaleko centra města můžete navštívit klášter Santuario de Nuestra Seňora de las Nieves věnovaný ochránkyni ostrova.

Živelný jih

Moderním centrem ostrova je druhé největší město – Los Llanos de Aridane. Místní trhy nabízejí široký sortiment čerstvých plodů, zeleně, excelentního medu, sýrů a vysoce kvalitního červeného vína. Mezi vyhledávaná turistická letoviska patří Fuencaliente, což je luxusní rekreační oblast na slunečném jihu ostrova. Hlavní pláž je pokryta tmavým vulkanickým pískem a kamínky. Rodiny s dětmi, nadšenci vodních sportů a milovníci bohatého podmořského světa zde najdou to své. Malebné zátoky naopak vybídnou k odpočinku a příjemné relaxaci.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.