Jestli se vám letos nechce do Chorvatska, zvolte Turecko. Proč? Luxusní dovolená za dobrou cenu

Turecko Alanya
Foto: Pixabay

Záře luxusních resortů, nádherné písčité pláže, teplé moře a úchvatné památky. To je Turecko, které jednoduše nabízí vše, co od dokonalé dovolené očekáváme.


Turecko je vyhlášené svými písčitými plážemi, pozvolným vstupem do průzračného moře a nepřehlédnutelnou kulisou pohoří Taurus. Díky pestré směsici evropské a asijské kultury i unikátní poloze ale nabídne i nespočet pamětihodností, které stojí za prozkoumání. Najdete jich zde dokonce víc než v Římě. Turecko je také jedinou zemí, kde se nacházely dva ze sedmi divů světa, a to Artemidin chrám v Efesu a Mauzoleum v Halikarnasu. „Hledáte-li recept na dokonalou dovolenou, Turecko bude tou pravou volbou. Nabízí nádherné pláže, luxusní resorty, antické památky orientu a pro rodiny s dětmi množství vodních parků a jiných zábavných aktivit, které zaručí, že se vaše ratolesti rozhodně nebudou nudit,“ říká k popularitě Turecka Jiřina Ekrt Jirušková, tisková mluvčí cestovní agentury Invia a dodává: „K nejoblíbenějším destinacím tradičně patří Antalya, Alanya, Bodrum, Side, Belek a Kemer.“ 

Dovolená pro děti i dospělé 

Antalya je centrem turecké riviéry, jejíž pobřeží měří dlouhých 40 km a nabízí množství obchodů, restaurací ale i zábavy pro všechny věkové kategorie. „Antalya patří k nejoblíbenějším tureckým letoviskům, a to zejména pro své písčité a oblázkové pláže i historické centrum se středověkými hradbami a tržišti,“ říká k oblíbené destinaci Jiřina Ekrt Jirušková. Z památek si zaslouží pozornost Hadrianova brána, původní římský chrám Kesik Minare, starověké lykijské město Arykanda nebo město Termessos skryté v borových lesích 17 km od centra města. „Pokud do letoviska vyrazíte s dětmi, doporučuji se zastavit v místním akváriu, které patří k největším na světě. Nabídne unikátní tunelové akvárium a desítky dalších tematických akvárií,“ radí Jiřina Ekrt Jirušková a dodává, že k ikonickým místům turecké riviéry, které byste na svém seznamu rozhodně neměli vynechat, patří vodopád Düden. Nachází se přímo v zastavěné oblasti ve čtvrti Güzeloba nedaleko centra města.  

Moderní centrum turecké riviéry 

Letovisko Belek se proslavilo svými golfovými resorty a úchvatnými, velkými písečnými plážemi, které obklopují jedny z nejluxusnějších hotelů v zemi. „Belek se řadí k moderním letoviskům s velmi rozvinutou turistickou infrastrukturou a hotelovou zónou, která je určená pro dokonalou relaxaci. Velká většina z nich disponuje SPA centry i bohatou nabídkou zábavných center pro děti. K velkým lákadlům patří například zábavní park Land of Legends, který zaručeně zaujme i dospělé návštěvníky,“ říká tisková mluvčí agentury Invia a dodává: „Letovisko nabídne ubytování i pro ty nejnáročnější cestovatele. Perlou letošního roku je pětihvězdičkový hotel Cullian Belek, který bude skvělou volbou pro všechny, kteří si chtějí dopřát opravdový luxus a odpočinek.“ Letovisko se navíc pyšní bohatou škálou fakultativních výletů po okolí. Velkým lákadlem je například Národní park Köprülü Kanyon s eukalyptovými a cypřišovými lesy. 

Za poznáním i odpočinkem do Side 

Nehledáte-li jen odpočinek v luxusním resortu, ale rádi byste se o místní historii a památkách dozvěděli něco víc, vyrazte do letoviska Side. Toto antické město nabídne skvělou kombinaci římských památek i nádherných pláží s hebkým pískem: „V Side se nachází největší archeologická naleziště v zemi. Ve středu města můžete navštívit amfiteátr i starodávné ruiny agory, největším magnetem je však Apollonův chrám, který působí zvlášť při západu slunce velmi impozantně,“ doplňuje k letovisku Jiřina Ekrt Jirušková s tím, že Side kromě památek nabídne i bohaté vyžití pro rodiny s dětmi, a to především díky plážím s pozvolným vstupem do moře a bohatou nabídkou dětských atrakcí. 

Nejhezčí turecká pláž a krápníkové jeskyně 

Toužíte-li po místě, kde si užijete relaxaci na pláži, ale zároveň budete moci vyrazit na některý z bohaté nabídky fakultativních výletů, bude jím jednoznačně letovisko Alanya. Na jednom místě najdete nejkrásnější tureckou pláž, krápníkové jeskyně, středověký hrad s šesti kilometrovým opevněním i slavnou věž z tureckých bankovek: „Destinace láká především svými krásnými plážemi a přijatelnými cenami ubytování. Najdete zde také tu nejkrásnější, Kleopatřinu pláž, s nádherným pískem a azurově modrým mořem,“ láká k dovolené v destinaci Alanya Jiřina Ekrt Jirušková a dodává, že letovisko poskytne i bohatou škálu výletů po okolí. Navštívit můžete například léčivé krápníkové jeskyně Damlatas nebo si užít plavání s delfíny. 

Sedmý div světa 

Nejkouzelnější přístav Egejské riviéry najdete v letovisku Bodrum. Vyhlášené je díky své autentické turecké atmosféře, skvělé kuchyni a kouzlu místních uliček, kterým vévodí malebné domečky s popínavými rostlinami. „Prázdninový resort disponuje bohatou vybaveností a je hlavním městem celé oblasti. Plážím dominuje zlatý písek a průzračné moře, centrum a okolí zase okouzlí historickými památkami, k těm nejslavnějším patří jeden ze sedmi divů světa, dnes už ruiny Mauzolea v Halikarnassu. Nedaleko Bodrumu se nachází také zříceniny starověkého velkoměsta Efesu, které se jako druhé, po slavnějších Pompejích, může pochlubit ukázkou starořímského života,“ říká Jiřina Ekrt Jirušková. Město je také velmi živou oblastí s rušným nočním životem i tržišti. Letovisko nabídne také rozmanitý výběr ubytování, a to od velkých luxusních hotelů typu all inclusive s množstvím wellness procedur až po roztomilé butikové hotely. 

Ráj vodních sportů i milovníku klidu 

Rádi byste vyzkoušeli parasailing, vodní lyžování, šnorchlování nebo potápění? Pak zamiřte do letoviska Kemer. „Tato rekreační oblast se pyšní Modrou vlajkou a patří k nejvyhlášenějším na tureckém pobřeží. Kromě skvělých podmínek pro všemožné vodní sporty je ale především místem, které nabídne moderní, hezké prostředí i více klidu a soukromí,“ říká Jiřina Ekrt Jirušková s tím, že k příjemné místní atmosféře přispívá také harmonické propojení borových lesů, hor a moře s množstvím udržovaných parků. „Kemer není typickou tureckou destinací v pravém slova smyslu. Není příliš rušný a typický turecký život tady příliš nečekejte, což jistě uvítají především rodiny s malými dětmi. Ty nepochybně ocení i místní aquapark nebo delfinárium,“ uzavírá mluvčí cestovní agentury.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.