Jedna hvězdička nebo pět? Rozdíl je obrovský

Foto: Martin Filipi

Rozdíl v ubytování může být skutečně velký. Na jedné straně jsou hotely, které nabízejí v podstatě jenom postel. Na straně druhé jsou hotely, které mají luxusně zařízené pokoje se saunou. Každý má však své výhody a nevýhody.


Určitě to všichni znáte. Jedete na dovolenou a když se dostane na program výběr hotelu, máte k dispozici několik desítek typů ubytování, které mají rozdílné hodnocení tzv. hvězdičky. Je jasné že čím více hvězdiček tím lépe. Má ale cenu připlácet za 5* hotel? Pojďme se podívat na to, co jednotlivé kategorie nabízejí.

Jedna hvězdička * - Absolutní základ

Jednoduše se dá říct, že jednohvězdičkový hotel je místo, kde si můžete na noc odpočinout a nedostanete žádné jiné služby. To znamená, že tyto hotely nabízejí skromné pokoje, ve kterých většinou není nic víc než postel. Koupelna bývá většinou společná. V hotelu také nejsou žádné restaurace. V docházkové vzdálenosti by však měla nějaká být. Tento typ hotelů také většinou vlastní jeden majitel, a proto musíte domlouvat individuálně čas svého příjezdu, aby vás měl kdo na recepci obsloužit. Výhoda tohoto typu ubytování je cena, což je také jeho jediná výhoda. Nevýhoda je pak velmi časté nepohodlí, staré vybavení nebo nutnost hygieny ve společných prostorech.

Dvě hvězdičky ** - Několik doplňků navíc

Ubytování je velmi podobné jako v jednohvězdičkovém hotelu. Dvouhvězdičkové pokoje jsou však vybaveny alespoň základní televizí. Navíc tyto hotely obvykle nabízejí restauraci v areálu a každodenní úklid. Recepce dvouhvězdičkového hotelu je také obvykle otevřena minimálně 12 hodin. Výhodou u tohoto typu ubytování je také cena, která již však není tak nízká jako v předchozím případě. Na druhou stranu se většinou nejedná o tak zásadní částku, která by případné doplňky navíc nevyvážila.

Tři hvězdičky *** - Služby na scénu

Tyto hotely jsou zpravidla stylovější a pohodlnější než jedno a dvouhvězdičkové a nabízejí širší škálu služeb a vybavení. Hotelové pokoje jsou větší, kvalitněji a moderněji zařízené. Tříhvězdičkové hotely se také již nacházejí v blízkosti místních atrakcí. 3* hotely jsou zlatý střed. Dostanete relativně pěkné pokoje a hotelové služby za přijatelné peníze. Z naší zkušenosti však musím říct, že největší rozdíl u 3* hotelů je u stravování. Pokud tedy plánujete snídaně v hotelu, předem se podívejte, jak snídaně vypadají.

Čtyři hvězdičky **** - Komfort vyšší třídy

V tomto typu ubytování už můžeme velmi často nalézt fitness centrum, bazén, obchody, více druhů restaurací pokojovou službu nebo možnost si pronajmout konferenční místnosti. Čtyřhvězdičkové hotely už také občas nabízejí službu komorníka. Zde začíná být nevýhodou vyšší cena. Často se však o vyšší částku jedná právě proto, že hotel nabízí vlastní fitness centrum, bazén atd. Zde je tedy potřeba si říct, jestli tyto věci při vašem pobytu budete využívat.

Pět hvězdiček ***** - Opravdový luxus

Pětihvězdičkové hotely jsou nejluxusnější hotely ve kterých se můžete ubytovat. Tato vybraná zařízení se mohou pochlubit extravagantními lobby, skvělými službami a komfortem. Mnoho těchto hotelů poskytuje svým hostům osobního komorníka nebo služby tzv.  concierge. Pokoje jsou velké a nabízejí luxusní postele, povlečení, plazmovou TV, luxusní kosmetiku v koupelně a (většinou) nepřetržitou pokojovou službu. Pětihvězdičkové hotely většinou nabízejí také vlastní fine dining restaurace, moderní fitness centra nebo celé spa. Na snídani také můžete najít ty nejlepší suroviny. Zde je jedinou nevýhodou vysoká cena. Cena však většinou vyvažuje to, co za ní dostanete a pokud se rozhodnete využívat všechny služby, které hotel nabízí, budete maximálně spokojeni. My jsme nedávno navštívili hotel Radisson collection Tallinn, na který připravujeme samostatnou recenzi.

Máte oblíbený hotel? Napište nám do diskuze

zdroj: Martin Filipi, holidayextras

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.