Jak usnout v letadle? Rozhoduje správná volba sedadla. Na klasický cestovní polštář také zapomeňte

Foto: Chase Fade, Unsplash

Pohodlí v letadle je kapitola sama pro sebe. Pokud nemáte možnost cestovat ve vyšších cestovních třídách, budete si muset zvyknout (zvlášť při dlouhých cestách) na určitých pocit nepohodlí.


Rychlý rozvoj nízkonákladových leteckých společností učinil létání mnohem dostupnější, přinesl však také několik zásadních nevýhod, které vám mohou let znepříjemnit. Zmenšující se sedadla v letadle a stísněný prostor pro nohy se bohužel staly jakousi normou. Letecké společnosti se snaží využít co nejvíce prostoru, aby se do něj dostalo co nejvíce lidí. Zde je pár tipů, jak se v letadle cítit pohodlněji a jak si zajistit, že vaše cesta bude co nejpříjemnější.

Kupte si cestovní deku

Jedním z největších problémů během letu (zvlášť toho dlouhého) může být neustálé střídání teplot. Určitě to znáte, kdy je vám po probuzení v letadle dost často zima. Můžete to vyřešit tak, že si zabalíte více vrstev oblečení což není úplně ideální řešení, protože si zbytečně budete zabírat místo ve svém příručním zavazadle. V tomto případě se vyplatí investovat do kvalitní cestovní deky. Ty se totiž prodávají v malém obalu, který vám nezabere tolik místa.

Vezměte si masku na oči

Maska na oči je nezbytným doplňkem, který vám pomůže usnout. I když je při nočním letech v letadlech ztlumené světlo, ne všem cestujícím toto stačí. Maska vám tak umožní usnout při absolutní tmě.  Při cestování využívám masku na oči Manta a je to jedna z nejpohodlnějších masek, jaké jsem kdy vyzkoušel.

Investujte do kvalitního cestovního polštáře

Mysleli jste si, že nejlepší cestovní polštář je ten klasický do písmene U? My dlouhou dobu také. V redakci však nově využíváme polštáře Trtl a cestování s ním je velmi pohodlné a o poznání pohodlnější než cestování s objemným polštářem do U. Trtl polštář vypadá jako šátek, který vám umožní se nahnout do vámi preferované polohy. Je také dodáván v malém balení a do letadla je tedy ideální. Jediná nevýhoda tohoto polštáře je ta, že se zatím neprodává v České republice. Je ale možné ho zakoupit například při cestě do Anglie.

Sluchátka

Sluchátka s funkcí potlačení okolního hluku jsou pravděpodobně součástí vašeho příručního zavazadla. Možná však nevíte, že mnoho letadel je vybaveno „spánkovým“ hudebním kanálem, který přehrává uklidňující hudbu nebo tiché zvuky, které vám pomohou relaxovat a odpočívat. Pokud letadlo tuto možnost nemá, můžete využít několik mobilních aplikací. Nám se nejvíce osvědčila aplikace Dark Noise. Sluchátka však vybírejte pečlivě, protože se velmi liší v tom, jak jsou pohodlné, což je aspekt, který při cestování letadel nejvíc oceníte.

Volba sedadla

Pokud vám jde o co nejpohodlnější spánek, zvolte si určitě sedadla u okénka, protože si o tu část letadla budete moct opřít hlavu. Na tomto místě se tak dá teoreticky spát i bez polštáře, i když pohodlné to není. Na prostředním místě nebo v místě do uličky určitě bude polštář potřeba.

Jaké jsou vaše tipy při usínání v letadle? Napište nám do diskuze.

Zdroj: wikimedia commons, Martin Filipi

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cestyavylety.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.