Dostat se z letiště JFK v New Yorku do centra města může být horor, nebo také „piece of cake“

Foto: Pixabay

JFK je jedno z nejrušnějších letišť na světě a k dispozici je hned několik možností dopravy do centra města. Ne všechny jsou však jednoduché a cenově výhodné.


Pokud cestujete do New Yorku přes mezinárodní letiště Johna F. Kennedyho (JFK), budete určitě chtít najít co nejvýhodnější, a také nejlevnější, způsob, jak se dostat do centra města. JFK je totiž jedno z nejrušnějších letišť na světě a k dispozici je několik možností dopravy. Ne všechny jsou však cenově výhodné. V tomto článku prozkoumáme některé z cenově nejvýhodnějších způsobů, jak se dostat z letiště JFK do centra města. 

Metro 

Z mezinárodního letiště JFK se do centra New Yorku nejlevněji dostanete metrem. Systém metra v New Yorku je rozsáhlý a cenově relativně dostupný, jednosměrné jízdné činí 2,75 dolaru na osobu. 

Chcete-li se z letiště JFK do centra města dopravit metrem, musíte z letiště nastoupit do vlaku AirTrain. AirTrain je sice po přepravu mezi terminály zdarma, ale pokud začínáte nebo končíte cestu na stanicích Jamaica a Howard Beach (na který je napojen systém new yorského metra), zaplatíte poplatek 8 USD, který se platí pouze kartou MetroCard. Tuto kartu můžete zakoupit před a za bezpečnostní kontrolou na terminálech 1, 4, 7 a 8. Do centra se dále dostanete buď linkou metra A nebo E. Pokud pojedete linkou A, vystupte na stanici Fulton Street na dolním Manhattanu nebo na stanici 34th Street - Penn Station. Pokud pojedete linkou E, vystupte na stanici Penn Station, nebo 42nd Street - Port Authority Bus Terminal, které se nacházejí v centru Manhattanu. 

Taxi 

Celková doba cesty z letiště JFK do centra města metrem se obvykle pohybuje kolem 60 - 75 minut v závislosti na cílové destinaci. Podle oficiálního webu letiště si taxíky za jízdu mezi letištěm a Manhattanem účtují paušální jízdné 70 dolarů. Ve špičce (ve všední dny od 16:00 do 20:00, kromě svátků) si taxíky účtují příplatek 5,00 USD, takže jízdné činí 75,00 USD. Pokud cestujete sami, jedná se o nejdražší variantu. Pokud však cestujete ve skupině, může se už jednat o finančně zajímavý způsob, jak se pohodlně dostat do cílové destinace. Výhoda je zde samozřejmě ta, že vás taxi doveze přímo k hotelu.    

Long Island Railroad 

Rychlejší variantou (než metro) z nádraží Jamaica Station je železnice Long Island Railroad. Tato železnice spojuje nádraží Jamaica Station s nádražím Penn Station, které se nachází na západní straně Manhattanu, s terminálem Grand Central Terminal, který se nachází na východní straně Manhattanu, a s terminálem Atlantic Terminal v centru Brooklynu. Jízdné a jízdní řády se liší podle času a dne. Doba jízdy však může být výrazně kratší než při použití metra. Pro konkrétní ceny vždy navštivte oficiální stránky společnosti. 

Airport Express Bus 

Jízdné za autobus stojí 19 dolarů a na Manhattanu má 3 zastávky. Je to pohodlná možnost, pokud bydlíte poblíž některé ze zastávek autobusu, a je cenově dostupnější než jízda taxíkem. Autobus odjíždí každých 30 minut. 

Výběr je však ve finále na vás a bude hlavně záležet na vašich preferencích. Nejdostupnější možností je tedy využití veřejné dopravy, a to jak metra, letištního expresního autobusu, nebo vlaku. Jízda taxíkem je sice pohodlná, ale může být drahá (pro větší skupinu toto úplně neplatí). Díky těmto možnostem můžete ušetřit, a přitom se snadno a rychle dostat do centra města.

Máte nějakou vlastní zkušenost, nebo tip, jak se snadno a levně dostat z JFK na Manhattan? Napište nám do diskuze.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.