5 jednoduchých tipů pro levné cestování

Foto: Martin Filipi

Levně cestovat se dá. Baví vás cestování po světě, ale obáváte se příliš vysokých nákladů? Ať už se chystáte na cestu s batohem po Evropě, nebo na roadtrip po USA, existuje mnoho způsobů, jak ušetřit. Třeba „CouchSurfing“.


Už jste o tom slyšeli? CouchSurfing je sice pro trochu odvážnější cestovatele, ale je to velmi zajímavá možnost, jak při cestování skutečně výrazně ušetřit. Jedná se totiž o síť, která spojuje cestovatele s místními obyvateli, kteří jsou ochotni nabídnout místo k přespání zcela zdarma. Pokud vám tento styl ubytování nevadí a rádi byste ho vyzkoušeli ušetříte opravdu značné náklady. Stačí se bezplatně registrovat do aplikace, která je v podstatě takovou specifickou sociální sítí, a domluvit si vhodné ubytování. Kdo by na podobný styl cestování neměl dost kuráže, může ke snížení nákladů využít staré známé rady

Plánujte dopředu 

Prozkoumejte svou destinaci. Před odjezdem z domova si vyhledejte cenově dostupné ubytování, levné letenky nebo aktivity, které je možné vykonávat a navštěvovat zdarma. Mnoho měst nabízí bezplatné prohlídky, veřejné parky a muzea, které vám mohou pomoci ušetřit peníze při poznávání vaší cílové destinace. 

Zvolte si správný čas na cestu 

Pokud jste flexibilní, zvažte cestování mimo sezónu. Pravděpodobně tak najdete výhodnější nabídky letenek, ubytování a dalších aktivit. Úplně nejhorší jsou letní měsíce, ale v některých destinacích, jako je třeba Asie, to může být přesně naopak. 

Ušetřete na ubytování 

Ubytujte se v hostelech. Hostely jsou skvělou volbou, když chcete ušetřit. Nevýhodou však je, že mnoho hostelů nabízí pouze sdílené pokoje, které mají i společné koupelny. Jejich výhodou je, že se často nacházejí v centrálních oblastech velkých měst. Ale třeba takové Skotsko (nejen) nabízí skvělé a čisté hostely s pokoji pro dva. Většinou bývají v původních církevních budovách a mají skutečně zajímavou atmosféru. Využít můžete i Airbnb. Pronájem soukromého pokoje nebo bytu přes Airbnb může být skvělým způsobem, jak ušetřit za ubytování, zejména pokud cestujete s větší skupinou. 

Ušetřete na dopravě 

Choďte pěšky nebo jezděte na kole. Pokud jste ubytováni v centru města, zvažte, zda se do cílové destinace nedostanete pěšky, nebo na kole, místo toho, abyste jeli taxíkem, nebo veřejnou dopravou. Mnoho měst (zvlášť na severu Evropy) má rozšířenou infrastrukturu cyklostezek a dopravování na kole tak není žádný problém. Mnohdy se tak na vámi vybrané místo dostanete rychleji než taxíkem nebo MHD. 

Využívejte veřejnou dopravu. Pokud potřebujete jezdit veřejnou dopravou, poohlédněte se po denních nebo týdenních jízdenkách, které vám pomohou ušetřit peníze. Mnoho měst nabízí zvýhodněné jízdenky pro studenty, nebo seniory. Spočítejte si však, kolik jízd budete absolvovat a co se vám vyplatí. 

Ušetřete na jídle 

Jezte jako místní. Jedním z nejlepších způsobů, jak na cestách ušetřit za jídlo, je jíst jako místní. Vyhledávejte pouliční prodejce, občerstvovací vozy a malé kavárny, které nabízejí cenově dostupnou a autentickou kuchyni. Případně si vařte sami. Pokud například bydlíte v Airbnb nebo hostelu s kuchyní, zvažte možnost vařit si jídlo sami. Potraviny zakoupíte v místním obchodě a tímto způsobem můžete ušetřit značnou částku. 

Máte nějaké další tipy, jak ušetřit při cestování? Znáte CouchSurfing? Napište nám do diskuze nebo článek sdílejte na sociálních sítích. 

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.