Hledáme wellness hotely, kam se může i se psy. Zastavení první – Janské Lázně

Foto: Martin Filipi

Najít v Krkonoších klidný wellness hotel, do kterého můžete vzít i svého čtyřnohého miláčka, není zrovna snadná disciplína. Hledání těch nejlepších z nich jsme začali v Janských Lázních.


Češi jsou známí svoji láskou k pejskům, ale v hotelech se na ně pořád tak nějak pozapomíná. A ve wellness resortech to je s možností bydlení s pejskem ještě horší. My jsme se proto rozhodli zajímavé wellness hotely zmapovat. Jako první jsme si vybrali velmi oblíbený hotel Omnia v Janských Lázních.

Poloha a okolí 

Hotel Omnia Relax & Wellness se nachází v Janských Lázních. Hotel je ideálním výchozím bodem pro milovníky pěší turistiky, protože je zde spousta stezek k prozkoumání. Pokud jste milovníci lyžování tak poloha hotelu pro vás bude ještě lepší, jelikož se lanovka nachází cca 100 metrů od hotelu. 

Ubytování 

Náš pokoj byl v kategorii „Superior“. Byl velmi prostorný a dobře se tam vešla i klec pro pejska. Klec není samozřejmě povinná, my ji používáme z toho důvodu, že pejsek je na ní zvyklý a když je v pokoji sám, tak je víc v klidu. Nicméně další vybavení pro pejska (miska na vodu, ručník atd...) jsme v pokoji nenašli. Výhodou pokoje byl relativně velký balkón s výhledem na okolí. V pokoji se nacházela velká televize, minibar a velmi měkká (ale překvapivě velmi pohodlná) postel. Koupelna byla prostorná a měla veškeré vybavení, které byste mohli potřebovat. Jedinou nevýhodou tohoto pokoje bylo to, že nebyl vůbec odhlučněný a pokud byl na chodbě nějaký hluk byl velmi slyšet. Pokud tedy máte pejska, který negativně reaguje na cizí lidi (respektive na zvuky, které se ozývají z chodby), může to pro vás být menší překážka. Co se týká stravování tak snídaně probíhala formou bufetu a výběr byl dostatečný. Hotel podává klasiku, tzn. míchaná vejce, různé druhy pečiva, sýrů, šunky atd. Překvapením byla krupicová kaše, kterou jsme ochutnali a byla skvělá.  

Pěší turistika a lanovka Černohorský express 

Jedním z vrcholů našeho krátkého pobytu byla pěší túra, kterou jsme s naším psem podnikli na Černou horu. Výhled z vrcholu byl úchvatný a dolů jsme se svezli lanovkou, která nese název Černohorský express. Výhoda je ta, že lanovka je vhodná i pro psy. Možná nevýhoda může být její cena. Jízdenka pro jednoho stojí 140,- Kč (směr dolů) a cesta trvá asi 7 minut, pejsek však jede zdarma. Kousek od hotelu se také nachází známá Stezka korunami stromů. Tam jsme věděli, že pejsek nesmí, a ačkoliv je možnost pejska nechat před Stezkou (v kleci) vyrazili jsme raději na jiné výlety. 

Vybavení hotelu Omnia

Vybavení hotelu bylo na dobré úrovni, včetně wellness zóny, která zdarma hotelovým hostům nabízí bazén. Ten je sice relativně malý, ale pokaždé, když jsme v něm byli, jsme tam byli téměř sami. Subjektivně se nám však zdálo, že voda byla studená a v bazénu se nedalo být delší dobu. Za poplatek je možné navštívit i část, kde je sauna, nicméně tato část se musí rezervovat předem na recepci.

Parkování 

Do hotelu dorazíte nejpravděpodobněji autem, a proto je výhoda, že hotel má vlastní hotelové parkoviště, které je dostatečně velké. Existují dvě cenové možnosti, jak parkoviště využívat. Parkoviště na den, respektive vjezd stojí 100,- Kč. Pokud byste se rozhodli, že nebudete nikam jezdit, určitě se vám tato možnost vyplatí. Pokud ale plánujete, jako my, z hotelu často jezdit někam autem, přišel by vás každý opakovaný vjezd na dalších 100,- Kč. Pro tyto případy hotel nabízí možnost neomezeného opakovatelného vjezdu za cenu 200,- Kč na den. Spočítejte si tedy, jaká možnost se vám víc vyplatí. 

Závěr 

Pokud plánujete výlet do Janských Lázní a hledáte pohodlné ubytování, které je vhodné i pro domácí mazlíčky, je hotel Omnia ideální volbou. Hotel nabízí vše, co potřebujete k příjemnému pobytu, od skvělé polohy až po dobré jídlo. Pobyt jsme si velmi užili a vřele ho doporučujeme všem, kteří navštíví Jánské Lázně.

Máte nějaký vlastní tip na "dog friendly" wellness hotel? Napište nám do diskuze.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.