Svátek svatého Patrika jsme oslavili v legendárním baru v Dublinu. Účet nás ale nepotěšil

Temple Bar
Foto: Daniel Kadlec

Dát si světoznámé pivo Guinness z irského Dublinu v Den svatého Patrika, navíc v legendárním dublinském baru, má něco do sebe. Nesmí vás ale za takovou kratochvíli překvapit účet.


Den svatého Patrika je v Irsku státním svátkem. Shodou okolností jsme v tu dobu byli zrovna v Dublinu, takže volba večerního programu byla jasná. Půjdeme si dát pár piv do legendárního Temple Baru. Ačkoliv jsme do baru přišli odpoledne, bylo narváno k prasknutí. Nevadí, dáme si pivo „na stojáka“, poslechneme místní kapelu, která hrála vážně skvěle, a zase půjdeme. No, ono se řekne „půjdeme.“ Jenže když vám čepují fantastické pivo a atmosféra je přímo elektrizující, může se snadno stát, že v baru zůstanete déle, než jste předpokládali. A to se může docela citelně projevit na vaší bankovní kartě.

"Must to see"

Temple Bar je jeden z nejznámější dublinských barů. Je to takové klasické turistické „must to see“. Tento barevný a živý bar je oblíbený jak u místních obyvatel, tak i u turistů, kteří sem přicházejí za autentickou irskou atmosférou a tradiční hudbou. Temple Bar nabízí široký výběr piva, whiskey a dalších alkoholických nápojů, stejně jako lahodné pokrmy irské kuchyně. Za mě má bar opravdu slušnou úroveň, skvělý výběr piv a Guinness je jak smetana. Je ale také patřičně drahý. Jedno pivko vás přijde bez pěti centů na 9 eur, takže po pěti pivech to máte skoro za 1.200,- Kč. Ale pozor, Heineken je ještě o euro dražší.

Irská klasika něco stojí

Co by to bylo za oslavu Dne svatého Patrika bez panáka whisky. Ano, opět irská klasika, tedy Jameson. Panák za 13,50 eur. No nedejte si. Nebudu to nijak napínat. V pěti lidech jsme za večer v Temple Baru nechali 700 eur. Za to by se dalo u nás pořídit stejné množství alkoholu a ještě pečené sele k tomu. Ale co už. Byl to skvělý zážitek a kdo do Dublinu jedete, rozhodně se do Temple Baru zajděte podívat. I kdyby jenom na jedno pivko nebo sklenku whisky, stojí to za to.

Temple Bar je celá čtvrť

A pozor. Temple Bar není jenom bar. Je to celá čtvrť. Temple Bar je slavná čtvrť v Dublinu, která je známá svou živou atmosférou a bohatou nabídkou barů, restaurací a obchodů. Jedním z nejznámějších míst v této čtvrti je právě bar Temple Bar, který je pojmenován po celé čtvrti. Bary v Temple Bar jsou často centrem kulturního dění, kde se konají koncerty, hudební vystoupení a další události. Pro ty, kteří hledají skvělou zábavu a autentický irský zážitek, je návštěva baru Temple Bar nezapomenutelným zážitkem při pobytu v Dublinu.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.