Orgosolo – město banditů, kam se policie ještě nedávno bála vstoupit, leží jen 1500 km od Prahy

Sardinie, Orgosolo
Foto: Daniel Kadlec

Krevní msta, únosy podnikatelů, střílení, zapálené restaurace. Vše, co jste viděli ve filmech o italské mafii, se neodehrávalo pouze na Sicílii nebo v ulicích Neapole. Ještě před pár desítkami let bylo i sardinské městečko Orgosolo baštou banditů.


Není to tak dlouho, kdy byla Sardinie jenom „zapadlým koutem Itálie“. Turisté začali tento ostrov objevovat až poměrně nedávno a dá se říci, že kromě nejvyhlášenějších turistických oblastí na severu a jihu ostrova je Sardinie stále velmi autentická. Vidět to lze například v horském městečku Orgosolo, které leží v provincii Nuoro. Orgosolo je známé především ze dvou důvodů. Na domech lze vidět nástěnné malby „murales“, které jsou považovány za jedny z nejhezčích na světě, a pak je také Orgosolo považováno za „Město banditů“. Proč?

Město banditů

Městečku Orgosolo se říká "Městečko banditů" kvůli jeho pověsti spojené s historií pastýřských lupičů, kteří v minulosti oblast terorizovali. V 19. a na začátku 20. století byla Sardinie známá svými bandity, kteří využívali drsné horské terény k útěku před spravedlností. Orgosolo bylo jedním z míst, kde se tito bandité ukrývali. Ještě v sedmdesátých letech minulého století se podle místních pamětníků bála do Orgosola přijet i místní policie.

Prostřílené značky

Ještě dnes lze v ulicích vidět prostřílené značky, v okolních lesích lze najít poměrně velké množství prázdných nábojnic, a když v ulicích vytáhnete z kapsy foťák nebo mobil, abyste si vyfotili místní chlapíky zevlující u karet, velmi zle se na vás podívají. Nás tedy chuť fotografovat hned přešla. Ale rozhodně není čeho se bát. V současnosti Orgosolo z banditské historie spíše těží. Turistů tam stále moc nepotkáte, ale nač čekat, za pár let bude z Orgosola, podle nás, pouhý skanzen.

Tradiční trhy

Město je rovněž známé svými trhy, kde místní obyvatelé nabízejí tradiční sardinské produkty, jako jsou sýry, vína, olivový olej a ručně vyráběné suvenýry. Kromě toho můžete v okolí Orgosolo podniknout pěší túry a objevovat krásu sardinské přírody. Ubytování si ale zajistěte s předstihem. Orgosolo stále ještě není na větší příliv turistů připravené.

Autentická Sardinie

Podle nás je Orgosolo a jeho okolí fascinující destinací pro ty, kteří hledají autentický zážitek v srdci Sardinie. Jeho bohatá historie, umělecká scéna a nádherná příroda činí z tohoto městečka skvělé místo k návštěvě pro každého milovníka kultury a přírody.

Byli jste na Sardinii a v městečku Orgosolo? Líbily se vám murales? Napište nám do diskuze. A jestli se vám náš článek líbil, sdílejte ho, prosíme, dál. Děkujeme.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.