Blíží se krásný víkend. Vyražte se podívat na zámek a na vyhaslou sopku do Českého ráje

Zámek Sychrov
Foto: Michal Bouček (Pixabay)

Víte, že necelé dvě hodinky autem od Prahy můžete vidět vyhaslou sopku? Pokud rádi obdivujete krásy naší země, máte rádi přírodu a památky, pak je Český ráj pro Vás ideální volbou!


Blíží se konec září a s tím i poslední slunné víkendy. Byla by velká škoda sedět doma, takže pro vás máme zajímavý tip na jednodenní výlet. Můžete si ho samozřejmě protáhnout i na dva dny. O to víc si užijete pěkného počasí. Kam vás tedy zveme? Do Českého ráje, který je takovou turistickou klasikou, ale neomrzí se asi nikdy.

Zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov vás jistě přenese do pohádek, které se zde natáčely. Tou nejznámější je Zlatovláska nebo Nesmrtelná teta. Pohádkám se věnují i některé prohlídkové okruhy, které na zámku nabízí. Určeny jsou především rodinám s dětmi. K zámeckému areálu náleží také rozlehlé a upravované zahrady plné květin. V letních měsících se zde konají výstavy dravých ptáků, které mohou zpestřit Váš výlet. Ale i teď na podzim stojí zahrady rozhodně za návštěvu.

Prohlídka zámku trvá hodinu

Pokud se rozhodnete navštívit interiéry zámku, pak doporučujeme zvolit si k prohlídce základní okruh, který se věnuje Rohanům, jednomu ze šlechtických rodů, kterému zámek patřil. Prohlídka trvá zhruba hodinu. Cena za tento okruh činí 240 Kč za dospělého, studenti a senioři zaplatí 190 Kč, děti potom 70 Kč. V září a v říjnu zde mají otevřeno denně od 9:00 do 15:30 hodin. Zpoplatněné parkoviště se nachází jen pár metrů před zámkem. Pokud vám nevadí malá vycházka, auto můžete nechat například v lipové aleji na kraji obce Sychrov ze směru od sousední vesnice s názvem Husa.

Kozákov

Dalším tipem na výlet v Českém ráji je jedna z jeho dominant, vyhaslá sopka Kozákov. Na vrcholu hory se nachází Riegrova chata, kde se můžete občerstvit. Z rozhledny se vám za příznivého počasí naskytne pohled na velkou část Českého ráje. Vidět odtud můžete například zříceninu hradu Trosky. K vidění je odtud však i mnohem vzdálenější Sněžka. Pokud nejste zdatnými turisty, jistě vás potěší parkoviště, které je přímo pod rozhlednou. Za celodenní stání se platí 50 Kč.

Jestliže jste fanoušky turistiky, doporučujeme vyrazit na Kozákov od autobusové zastávky v Radostné pod Kozákovem s názvem „Lestkov – U Kříže“. Odtud se vydáte do kopce po modré turistické značce, která vás dovede až k rozcestníku Pod Radostnou studánkou, odkud budete následovat žluté značení, které vede kolem Radostné studánky až na vrchol Kozákov. Zmíněná trasa je dlouhá necelé 3 kilometry. Asi nepřekvapí, že vede celá do kopce, avšak útěchou zajisté je, zejména v letním období, že většina trasy prochází lesem.

Máte nějaký zajímavý tip na víkendový výlet? Napište nám do diskuze. A jestli se vám náš článek líbil, sdílejte ho, prosíme, dál. Děkujeme.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.