Adventní Český Krumlov bude andělský a pohádkový

cesky-krumlov-vanocni-trhy-vanoce
Foto: JCCR

Český Krumlov nabídne v adventním čase zajímavý program. Městem projde andělský i pekelný průvod a děti se mohou těšit na Mikuláše a Bílou paní, která vyzvedne jejich dopisy pro Ježíška


Advent v Českém Krumlově odstartuje s prvním prosincovým dnem. Na náměstí Svornosti začnou adventní trhy, které potrvají až do 1. ledna 2024. Od pondělí do čtvrtka budou otevřené od 11 do 18 hodin, od pátku do neděle mezi 10. a 19. hodinou. Zároveň je doplní víkendový kulturní program – vystoupí lokální kapely i muzikanti z jiných koutů republiky, koledy zazpívají děti z místních škol a školek.

„Vánoční strom se bude slavnostně rozsvěcet v neděli 3. prosince v půl páté odpoledne. O dva dny později se chystá mikulášská nadílka, na kterou naváže pekelný průvod krampusů ze Široké ulice směrem na náměstí Svornosti. Z programu bych vypíchla ještě adventní soboty v Klášterech, které budou hlavně ve znamení tvoření a řemesel,“ zve do Krumlova Zdeňka Chaloupková, produktová manažerka turistické oblasti Český Krumlov Region.

Adventní víkendy slibují také komentované prohlídky města. Ty jsou pro zájemce připravené zdarma každou sobotu od 14 hodin, avšak je nutná rezervace. Co jistě potěší a navnadí zejména děti, to je Ježíškova pošta. Ta přijímá dopisy Ježíškovi od 1. do 9. prosince ve schránce na Klášterním dvoře. Dva týdny před Štědrým dnem dorazí do města Bílá paní, aby dopisy vyzvedla a odvezla je samotnému Ježíškovi.

Jeden z vrcholů adventního programu spadá letos na pátek 15. prosince, kdy se Český Krumlov promění v město andělů. Chystá se totiž velký andělský průvod, který doprovodí Jiří Strach, režisér úspěšné filmové pohádky Anděl páně, jejíž druhý díl se natáčel právě v Českém Krumlově. „Do průvodu se může zapojit každý, jen je třeba dorazit ve vlastním andělském kostýmu. Setkání andělů je v 16:45 hodin na Klášterním dvoře a dál se půjde přes Latrán, Radniční ulici a náměstí Svornosti ke kostelu svatého Víta,“ doplňuje Chaloupková.

Kdo si z pestrého programu ještě nevybral, toho může zlákat živý betlém v předvečer Štědrého dne. Na druhém zámeckém nádvoří ho krumlovští odehrají dvakrát, a to v 16:15 a 18:30. A kdo by na Štědrý den chtěl potěšit zvířecí duše a žaludky, může dopoledne přinést krumlovským medvědům ovoce či jiné pamlsky. Mezi tradičními akcemi nebude chybět ani Česká mše vánoční Jana Jakuba Ryby, která v podání Smíšeného pěveckého sboru Perchta a Krumlovského komorního orchestru zazní 20. prosince v klášterním kostele ve Zlaté Koruně a 26. prosince v kostele sv. Víta v Českém Krumlově.

Do nového roku můžete vykročit za doprovodu kapely HK Band na krumlovském náměstí Svornosti. Adventní čas v Českém Krumlově uzavře Tříkrálový průvod městem a „sfouknutí“ vánočního stromku v sobotu 6. ledna.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.