Stačí starý pickup, pár prken, šikovné ruce a levný „bydlík“ je na světě. Na STK by ale asi neprošel

Foto: Daniel Kadlec

Poměrně slušný „bydlík“, který bude bez problémů stačit na víkendový výlet do přírody, lze postavit skutečně jenom za pár tisíc korun. Jestli by ale prošel na STK, to už je ve hvězdách.


Při naší cestě po Britské Kolumbii jsme na místních silnicích potkali ledacos. Truck se dvěma návěsy, s přední kapotou dlouhou snad dva metry, obytné auto velké jako zájezdový autobus, staré americké koráby z padesátých let i motorkářský gang, který čítal více než 100 motorek značky Harley Davidson. Kanada je prostě země milovníků velkých offroadů, trucků a obytných aut.

Drtivá většina obytných aut v Kanadě je na naše poměry neskutečně velká. Jsou to v podstatě takové malé, ale někdy i velké, autobusy. Český řidičský průkaz se skupinou B by na ně rozhodně nestačil. Najdou se ale i výjimky. Jako třeba „bydlík“ postavený na platformě starého pickupu GMC Sierra, na který jsme narazili před obchodem v Hangensborgu na Bella Coola Highway.

Nejdříve jsme si mysleli, že má řidič na korbě naložený nějaký domeček. Až při bližším pohledu bylo zřejmé, že se jedná o jakousi domácí stavbu obytného vozu. Vestavba byla instalována do korby pickupu s malou alkovnou nad kabinou pro posádku. Do vnitřního prostoru obytňáku se vstupovalo zadními dveřmi po sklopení zadního čela nákladového prostoru pickupu. Jakkoliv se jednalo o domácí práci, na celém zpracování bylo vidět, že autor vestavby nebyl žádný amatér. Celá vestavba byla zpracována z kvalitního dřeva, jak taky jinak v Kanadě, a z celého provedení bylo vidět, že autor je precizní řemeslník.

Trochu překvapující ale je, že se po kanadských silnicích může takové auto legálně pohybovat. Kanadské předpisy jsou totiž poměrně přísné a podobně amatérské přestavby, byť jsou velice precizně provedené, mají poměrně malou šanci na legální přihlášení. Už jenom pohled na alkovnu s převisem až před čelní sklo vzbuzuje údiv. U nás by s přihlášením takového vozu byl asi velký problém. Každopádně, kdyby šlo takové auto u nás bez legislativních problému postavit, asi po starých pickupech začala být velká sháňka.

Kdyby to bylo legislativně možné, postavili byste si podobného „bydlíka“? Napište nám do diskuze.

Zdroj: Daniel Kadlec (vlastní zjištění autora)

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.