„Značka není zeď“, řekl údajně policistům řidič, který projel jednosměrkou z druhé strany

Foto: Martin S.

Co si někteří řidiči na silnicích dovolí, to zůstává někdy rozum stát. Arogance, agresivita a neochota řídit se pravidly. To vše lze na českých silnicích vidět čím dál tím častěji. Policie je však nablízku jen málokdy.


Jakoby v posledních měsících někdo mávl kouzelným proutkem a z jindy relativně slušných řidičů vytvořil frustrované bytosti, které si svoje emoce vybíjejí za volantem svých aut. Lze to vidět bohužel dnes a denně. Překračování rychlosti, vybržďování na dálnici, nebezpečné předjíždění, jízda na červenou, stání v křižovatce, nebo například nebezpečný průjezd jednosměrkou, kvůli ušetřeným pár metrům.

Čekal jsem v autě na dceru a pozoroval jsem ty kluky vedle. Pokuřovali, něco pili a pak jako blázni vyjeli protisměrkou ven z parkoviště
Martin S,; Benátky nad Jizerou

Právě takový přestupek předvedl i řidič stříbrného kombi, který s partou kamarádů vyrazil z parkoviště v Benátkách nad Jizerou na hlavní silnici tak, že projel jednosměrkou. Asi se mu nechtělo objíždět celý blok. Ostatně, podle místních to tak údajně denně udělá několik desítek řidičů. O jak nebezpečný přestupek jde, svědčí i to, že již několikrát došlo na tomto místě k nehodě s vozidlem, které na parkoviště vjíždělo. „Já jsem stál vedle nich v autě. Čekal jsem na příjezd autobusu z Prahy. Ti kluci pokuřovali, něco popíjeli, bavili se a po pár minutách nasedli a vyrazili přímo proti značce“, říká Martin S. z Benátek nad Jizerou, který nám zaslal do redakce email včetně fotografie.

Podle Martina však měli kluci smůlu: „Málokdy je tady policie vidět, takže ti kluci měli vážně smůlu. Vyjeli totiž přímo proti policejnímu autu. Zastavili hned za rohem a slyšel jsem, jak jeden z mladíků, asi řidič, říká policistům, že značka není zeď. Tak je tohle normální?“, ptá se v emailu Martin.

Za nás to určitě normální není. V diskuzích pod našimi články často čteme, že by policie měla být na českých silnicích vidět více. A nejen při měření rychlosti, nebo kontrole lékárniček. Někteří čtenáři také volají po zvýšení pokut. Těch současných se totiž podle nich mnoho řidičů, především těch movitých, příliš nebojí. Občas prostě zaplatí tisíc korun pokuty, ale jinak si jezdí, jak chtějí.

Jaký máte názor na současnou situaci na českých silnicích? Máte pocit, že se zhoršila, zlepšila, nebo se podle vás za posledních několik měsíců vůbec nezměnila? Měla by se zvýšit výše pokut? Napište nám do diskuze.

Zdroj: Daniel Kadlec; Martin S.; CarTrax

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.