Rodiče z Berouna naplánovali zimní dovolenou u moře i s dětmi za pár korun

Foto: Pixabay

Zimní dovolená na horách bude letos asi pořádně drahá. Drahé energie, nájmy a další náklady nutí hoteliéry i vlekaře zdražovat o desítky procent. Co tedy raději vyrazit do tepla a koupat se během Vánoc v moři?


Není tomu tak dávno, co si vánoční dovolenou u moře mohli dovolit jen ti dobře situovaní. Dnes se ale karta obrací a ti dobře situovaní pojedou do Krkonoš, nebo Jizerek, zatímco rodiny, jejichž rozpočet vychází jen tak tak, stráví možná Vánoce u moře. Jako například Petříkovi z Berouna, kteří k moři odjíždějí již 1. prosince. Vybrali si Kanárské ostrovy, konkrétně ostrov Tenerife, kterému se přezdívá „Ostrov věčného jara“. Proč? Protože je tam celoročně velice příjemné počasí a koupat v oceánu se dá bez problémů i v prosinci. A na kolik takový výlet vyjde?

Koupili jsme čtyři jednosměrné letenky na Tenerife a čtyři zpátky do Prahy. Vyšlo to levněji, než kupovat zpáteční letenku“, říká Marek Petřík, který již v minulosti strávil na Tenerife několik měsíců a ostrov tak dobře zná. „Letenka na Tenerife přišla na 1.397,-Kč s přestupem v Miláně. Zpátky letíme 25.prosince, abychom ještě absolvovali povinné rodinné vánoční návštěvy. Letenka zpátky stála 2.499,-Kč, tentokrát s mezipřistáním v Barceloně“, přibližuje náklady na cestu Marek. Celkem tedy cesta tam i zpět přišla na 3.896,-Kč. Pro čtyřčlennou rodinu tedy celkem velmi přijatelných 15.584,- korun.

A jak je to s bydlením? Marek hledal větší apartmán, nebo celý dům v blízkosti moře. Nakonec vybral rodinný apartmán u pláže La Tejita v jižní části ostrova. Cena za celý pobyt byla 32 tisíc korun a to včetně vyhřívaného venkovního bazénu, wi-fi, terasy, plně vybavené kuchyně s mikrovlnnou troubou, televize plochou obrazovkou, pračkou a velkou koupelnou se sprchou a fénem. V apartmánu je také k dispozici lednice, sporák, varná deska a rychlovarná konvice. Takže stačí pouze přijet a bydlet.

Manželka Marka je na mateřské dovolené, ale přivydělává si jako online lektorka angličtiny. Marek pracuje jako specialista IT a není pro něj tedy problém pracovat v podstatě odkudkoliv, kde je funkční připojení na internet. „Brzo ráno si udělám práci, takže přes den pak můžeme být u moře, nebo se jet s dětmi podívat třeba do delfinária nebo na širý oceán pozorovat velryby“, přibližuje Marek, jak vypadá jejich běžný den.

Náklady na život jsou podle Marka na Tenerife asi o 20 procent nižší, než v ČR: „Když si zajdeš na trh a uvaříš si doma, tak se najíš tak za polovinu toho, co by tě to stálo u nás“. Náklady na měsíc na Tenerife tak byly podle Marka o mnoho nižší, než kdyby jeli na 14 dní třeba do Krkonoš. „Peníze byly jeden důvod, ale tím hlavním bylo počasí. Tady můžeš být celý den venku jen v tričku a nasávat energii. A to je k nezaplacení“, uzavírá Marek, který se s manželkou dohodl, že si výlet dají jako dárek k Vánocům a pod stromečkem budou dárky jen pro děti.

Jeli byste v zimě raději k moři, nebo na hory? Napište nám do diskuze.

Zdroj: Veronika Malá; Marek Petřík; CarTrax; Wikimedia Commons

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.