Říká se jim „Dobrovolní dárci orgánů“. Šílení motorkáři opět vyjíždějí na silnice.

Motorka Ural
Foto: Daniel Kadlec

Teplé počasí přimělo milovníky jedné stopy vytáhnout z garáže svoje stroje a vyrazit na silnice. Bohužel, tak jako každý rok, jsou i letos mezi nimi „riskéři“, kteří se z cest domů možná nevrátí.


Teplé počasí definitivně vítězí nad tím chladným, což je každoročně čas, kdy motorkáři vytáhnou svoje stroje z garáží a vyrazí na první cesty. Bohužel, právě tyhle první vyjížďky končí mnohdy fatálně. Riskantní jízda, podcenění štěrku ze zimních posypů na silnici, nevyježděnost po zimě a často také špatný technický stav motorky. To jsou důvody, proč se každoročně ze svých cest nevrátí domů několik desítek motorkářů.

Začátek sezóny je nebezpečný

Jaro je obdobím, kdy se motorkáři po zimní pauze vrací na silnice. S příchodem teplých dní se zvyšuje počet motocyklů na cestách. Nicméně, i když je pro motorkáře začátek sezóny vzrušující, neměli by podcenit rizika, která s sebou jarní silnice a provoz na nich přináší. Zimní období často zanechává na vozovce štěrk a další nebezpečné překážky, které mohou způsobit vážné nehody.

Nebezpečí štěrku na silnicích

Po zimě mohou být silnice pokryté štěrkem použitým při zimním posypu. Pro motorkáře představuje štěrk obzvlášť nebezpečí, protože jejich pneumatiky mají menší stabilitu a přilnavost. Jedna špatná zatáčka na štěrku tak může mít fatální následky. Kdo někdy na štěrku uklouzl, dá nám jistě za pravdu, že je v podstatě jisté, že se položí. Je potom jenom otázkou umu motorkáře, a také aktuální dávky štěstí, jak nehoda skončí.

Riskantní předjíždění

Dalším rizikovým faktorem je tendence některých motorkářů k riskantnímu předjíždění. Předjíždění na plné čáře a v nevhodných situacích zvyšuje pravděpodobnost srážek a nehod. Ono je sice pravda, že mnohý motorkář má pod plynem, v přepočtu na váhu stroje, mnohem více koní než kdejaké Ferrari, ale to ještě neznamená, že je vždy zvládne ukočírovat.

Překračování povolené rychlosti

S nebezpečnou jízdou a riskantním předjížděním jde ruku v ruce i překračování povolené rychlosti. Mnoho motorkářů má totiž sklony překračovat povolenou rychlost. I když rychlost může být na motocyklu lákavá, překračování limitů zvyšuje riziko vážných úrazů při nehodách.

Důležitost dodržování pravidel silničního provozu

Je důležité, aby motorkáři dodržovali pravidla silničního provozu a byli ohleduplní k ostatním účastníkům. Nejenže to chrání jejich vlastní životy, ale také minimalizuje riziko nehod a zranění pro ostatní na silnici. Bezpečnost na silnicích by měla být prioritou pro všechny motorkáře. Dodržování pravidel a ohleduplnost ke všem účastníkům silničního provozu je klíčem k minimalizaci nehod a zranění. Jakmile si motorkáři uvědomí důležitost bezpečného chování, můžeme všichni společně přispět k bezpečnějším silnicím.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.