Do Česka se vrací Číňané

Čínské turistky - Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Vrací se turisté z Číny. Do první desítky zemí, odkud pocházejí hosté ve středních Čechách nejčastěji, se totiž poprvé od opatření spojených s pandemií koronaviru dostali na šesté místo hosté z Číny.


Rekordní návštěvnost za posledních 12 let zaznamenaly střední Čechy v zimních měsících, kterým obvykle dominují horské oblasti. Podle údajů Českého statistického úřadu, který zveřejnil počty návštěvníků hromadných ubytovacích zařízení ve Středočeském kraji, přijelo do regionu v prvním čtvrtletí letošního roku celkem 188 361 návštěvníků. V porovnání se stejným obdobím loňského roku se ubytovalo o 59 500 hostů více, což představuje meziroční nárůst o 46,1 %. Meziročně se zvýšil i celkový počet přenocování, a to o 37 %. Nejvíce turistů přijelo z Česka, Německa a Slovenska, ale vrací se i hosté z Číny. 

První čtvrtletí patřilo z hlediska turismu ve středních Čechách vždy k nejslabším z celého roku. Vyšší návštěvnost se projevila v letošním roce, kdy nárůst zaznamenaly všechny tři měsíce. Jde o rekordní návštěvnost za posledních 12 let.

„Střední Čechy nejsou typickou destinací vyhledávanou pro zimní sporty jako je tomu v horských oblastech. Už druhým rokem se na zimní období více zaměřujeme. Z čísel je patrné, že se nám daří přesvědčit zejména návštěvníky, kteří tolik neholdují zimním sportům, ale hledají vyžití i v dlouhých chladných měsících. Ukazujeme jim, že ani v zimě nemusí být v nížinách nuda a mohou zde strávit aktivní čas. Zároveň se snažíme bořit mýty, že v zimě jsou památky zavřené a ve městech nenajdou vhodné aktivity. Zima v regionu naopak láká na netradiční prohlídky hradů a zámků, odpočinek v zámeckých hotelech a lázních, zábavní parky pro celou rodinu a mnoho dalšího. V této komunikaci budeme pokračovat i v příštím roce,“ říká Jakub Kulhánek, ředitel Středočeské centrály cestovního ruchu.

Průměrná délka pobytu jednoho hosta ve středních Čechách představovala v prvním čtvrtletí 2,16 nocí, což byla naopak nejnižší dosažená průměrná doba ubytovaného hosta za posledních dvanáct let. „Potenciálním návštěvníkům se snažíme prezentovat střední Čechy jako destinaci, kde stojí za to strávit více nocí. Kampaně budeme nadále zaměřovat i tímto směrem,“ uvádí Jakub Kulhánek.

Návrat hostů z Číny

Na návštěvnosti se ze 78 % podíleli domácí hosté, kterých se ubytovalo o 38,2 % více než ve stejném období předchozího roku. Nejvíce zahraničních hostů přijelo tradičně z Německa a Slovenska. Tvořili téměř 50 % ze všech zahraničních hostů. Na dalších místech se umístili hosté z Ukrajiny, Polska a Rakouska.

Středočeská centrála cestovního ruchu dlouhodobě představuje region zahraničním návštěvníkům. Od dubna vítá ve středních Čechách také novináře z různých zemí v rámci press tripů, marketingové kampaně pak směřuje i do sousedních zemí. „V rámci německých veletrhů, kterých se účastníme, vidíme silnou účast zájemců o střední Čechy. Němci dlouhodobě projevují velký zájem o náš region a jsou zvyklí si domlouvat dovolenou přímo na výstavišti. V těchto týdnech máme také reklamu na autobusech na Slovensku a plánujeme inzerci v oblíbených slovenských titulech. Prezentace středních Čech se v červnu ve formě digitální venkovní reklamy objeví i na letišti v Polsku nebo ve velkých městech u českých hranic,“ upřesňuje Jakub Kulhánek.

Do první desítky zemí, odkud pocházejí hosté nejčastěji, se poprvé od opatření spojených s pandemií koronaviru dostali na šesté místo hosté z Číny. „Věříme, že počet turistů nejenom z Číny, ale i dalších mimoevropských zemí, bude nadále růst. Poslední tři roky zejména čínští hosté téměř zmizeli z turistické mapy světa. I když bude návrat postupný, rádi je ve středních Čechách přivítáme,“ vysvětluje Jakub Kulhánek.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.