Bezohlednost některých řidičů nezná mezí. Staří musí přes celé parkoviště, mladí zastaví před vchodem

Foto: Marek S.

Na parkovištích před nákupními centry lze vidět ledacos. Oblíbené je například neoprávněné parkování na místech pro invalidy, nebo pro maminky s kočárky. Proč? Protože tahle místa jsou většinou těsně u vchodu.


Parkovat na místě pro invalidy, když řidič invalida není, a ani takovou osobu nedoprovází, je velice bezohledné a jde pochopitelně o přestupek. Někteří řidiči tam ale i přes to rádi parkují a vůbec nedbají toho, že skutečně postižený člověk potom musí zaparkovat například i stovku metrů od vchodu do obchodu. A pak jsou tu ještě řidiči, kteří jsou bezohlední dvakrát. Rádi by sice zaparkovali co nejblíže vchodu, třeba i na invalidech, ale nevejdou se tam. Tak zablokují klidně i několik míst jenom proto, aby nemuseli ujít několik kroků navíc. Za to ale mohou dostat pokutu až do výše 2 tisíce korun.

Je mi 71 let. Nejsem žádný invalida, ale štve mě, že musím parkovat na konci parkoviště jenom proto, že pánové o čtyřicet let mladší jsou líní udělat pár kroků navíc a zablokují ve dvou autech devět míst
Marek S. Benátky nad Jizerou

S podobnou situací se setkal také náš čtenář Marek S. z Benátek nad Jizerou, který nám poslal i titulní fotografii. Na ní je vidět, jak dva dodávkové vozy zaparkovaly příčně přes devět parkovacích míst. Ano, jinak ani zaparkovat nemohou a dodávkám na parkoviště před obchodem asi vjezd zakázán není (redakce neměla možnost dopravní značení na místě ověřit), ale i tak se řidiči dodávek mohli dopustit přestupku, který lze „odměnit“ pokutou až 2 tisíce korun.

 „Pánové z dodávek byli tak o čtyřicet let mladší než já“, píše pan Marek a pokračuje: „Nejsem žádný invalida, přesto se mi nechce chodit přes celé parkoviště jenom proto, že dvě dodávky bezohledně zaberou devět míst. V zadní části parkoviště mají místa dost, ale to by museli hoši udělat pár kroků navíc. Zasloužili by si pokutu“, píše pan Marek. Jenže s tou pokutou to není tak jednoduché.

Při stání přes dvě místa, tím spíše přes devět míst, mohou policisté uložit pokutu až dva tisíce korun. Jedná se totiž o přestupek "Porušení vodorovného dopravního značení“, kdy řidič nesmí obrysem auta přesahovat do dalšího stání. Jenže toto ustanovení se týká parkování na veřejných pozemních komunikacích. Zákon o provozu na pozemních komunikacích totiž řeší pouze veřejné komunikace, nikoliv komunikace soukromé. Parkoviště před supermarkety jsou však v drtivé většině případů soukromé pozemky, na kterých platí pravidla definována v provozním řádu majitele pozemku. Za neohleduplné parkování tak policisté na takových parkovištích většinou pokuty udělovat nemohou. Škoda, podle nás ale popisovaná siatuace asi na pokutu nebyla. Nicméně souhlasíme s panem Markem, že trochu ohleduplnosti by od řidičů zmíněných dodávek neškodilo. Ujít pár kroků navíc je totiž pro třicetiletého člověka skutečně něco jiného, než pro člověka, který je o 40 let starší.

Máte nějakou podobnou zkušenost? Napište nám do diskuze.

Zdroj: Daniel Kadlec; Marek S.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.