Největší letiště na světě má skoro dvojnásobnou rozlohu než Praha. Ztratíte se na něm raz dva

Foto: pixabay

Létání z velkých letišť má mnoho výhod. Většina těchto letišť má totiž obrovské terminály, krásné salónky a spoustu dalších možností, jak zabavit sebe nebo své děti. Na největším letišti na světě však najdete několik kuriozit.


Jaké je největší letiště na světě?

Na území Saúdské Arábie se nachází největší letiště na světě – Mezinárodní letiště krále Fahda – které má rozlohu neuvěřitelných 750 km². Největší letiště na světě podle wikimedia commons najdete asi 30 kilometrů severozápadně od centra Dammámu, což je sedmé největší město v Saúdské Arábii. Přestože je letiště „King Fahd International Airport“ (KFIA) rozlohou největší na světě, je pouze třetím nejrušnějším letištěm v Saúdské Arábii. Je to proto, že letiště bylo během války v Perském zálivu bývalou americkou leteckou základnou. KFIA zahájilo komerční provoz až v roce 1999 a může odbavit přibližně 12 milionů cestujících. V současné době slouží letiště jako hlavní uzel pro společnosti Saudia, SaudiGulf Airlines a Flynas, přičemž z letiště odlétá a přilétá 37 leteckých společností. Přestože je však toto letiště velké téměř jako New York, nefiguruje mezi 50 nejrušnějšími letišti na světě!

Zajímavosti o letišti

Letiště dostalo své jméno podle Fahda ibn Abdulazíze, bývalého krále Saúdské Arábie a disponuje také speciálním královským terminálem. Ten je vyhrazen saúdské královské rodině, vládě a oficiálním hostům. Terminál byl postaven na ploše 16 400 metrů čtverečních a má čtyři mosty spojující terminál a letadla. Je luxusně zařízen a vyzdoben a jeho součástí jsou rozsáhle upravené exteriéry a pozemky. Součástí letiště KFIA je také velká obytná čtvrť, ve které je ubytováno přibližně 3 000 lidí. Dále se na letišti nachází mešita postavená na střeše parkoviště. Mešita pojme přibližně 2 000 věřících. 

Na jakém velkém letišti jste byli vy? A jaké máte zkušenosti? Napište nám do diskuze.

Zdroj: wikimedia commons, way

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.