Vyzkoušeli jsme nejlepší cestovatelské aplikace aneb jak se ubytovat i domluvit v cizině

Foto: Pixabay

Cestování je na jednu strana zábava, ale také spousta práce. Při plánování cesty je třeba zvážit mnoho věcí, od rezervace letenek a ubytování až po dopravu po vaší destinaci. V tomto článku se budeme zabývat nejlepšími cestovními aplikacemi.


Ubytování

Airbnb

Airbnb je aplikace, která umožňuje cestovatelům rezervovat ubytování, například apartmány, nebo i celé vily. Je to skvělá volba pro ty, kteří chtějí bydlet ve „vlastním“ prostoru a vyhnout se tradičním hotelům. Většinou se také jedná o levnější ubytování než klasický hotel. Záleží však na poloze a vybavení. Pro větší skupinu lidí se ale jedná o ideální volbu.

Booking.com

Booking.com je asi nejznámější místo pro rezervaci hotelů, letů a pronájmu aut. Má širokou nabídku možností a často nabízí slevové akce. Pokud zamlouváte hotely skrz Booking často, můžete se zapojit do jejich programu „Genius“, který vám nabídne ještě lepší ceny.

Expedia

Expedia je méně známá rezervační aplikace, která nabízí také řadu možností. Umožní vám zamlouvat ubytování, ale také rezervovat letenky a pronajímat auta. Má také program odměn, který uživatelům umožňuje získávat body a ušetřit peníze na budoucí rezervace. Občas nabízí zajímavé ceny a před cestou je určitě dobré porovnat nabídku na Expedii a například na Bookingu.

Doprava

Mapy Google

Mapy Google jsou aplikací, kterou určitě dobře znáte. Poskytuje podrobné mapy, pokyny a aktualizace dopravních informací v reálném čase. Pomůže vám také najít restaurace, zajímavosti a další zajímavá místa v okolí.

Uber,Bolt a Grab

Toto jsou naše oblíbené aplikace, které umožňují snadné přivolání taxi z telefonu. Jsou často levnější než tradiční taxíky a nabízejí větší pohodlí. Předem přesně víte, kolik bude vaše cesta stát a můžete si vybrat z několika kategorií vozů, které pro vás přijedou. Při návštěvě Thajska určitě vyzkoušejte aplikaci Grab.

Citymapper

Pokud plánujete cestovat pomocí MHD, je aplikace Citymapper přesně pro vás. Tato aplikace totiž poskytuje v reálném čase informace o možnostech veřejné dopravy ve velkých městech po celém světě. Aplikaci můžete zkusit využívat i u nás, protože je v ní i Praha

Překlad

DeepL

Zde vám doporučíme pouze jednu aplikaci, protože je z našich zkušeností naprosto dostačující pro většinu situací. DeepL funguje podstatně lépe než překladač od Googlu, protože nabízí přesnější výsledky. Aplikace funguje i v češtině

Bonus

PackPoint

Tato aplikace vám pomůže sestavit balicí seznam na základě vaší cesty. Stačí zadat datum, místo, typ cesty a aktivity, které plánujete podniknout, a aplikace se postará o vygenerování seznamu věcí, které byste si měli vzít s sebou. Dokonce za vás zkontroluje i místní počasí, abyste se ujistili, že máte s sebou deštník nebo zimní bundu v závislosti na cílové destinaci.

GateGuru 

Aplikace GateGuru sleduje časy odletů a příletů, terminály a vaše místo odletu, ale slouží také jako zdroj informací o zbytku letiště. Získáte mapy terminálů, seznamy letištních restaurací (s recenzemi), a u některých letišť dokonce odhady čekání u kontrolních stanovišť. Výhodou také je, že si můžete nechat posílat do telefonu notifikace, které vás upozorní například při změně času odletu.

Používáte nějaké další aplikace, když cestujete do zahraničí? Napište nám do diskuze nebo článek sdílejte na sociálních sítích.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.