Silvestr na českých horách? Pro dvě osoby stejně drahé jako Thajsko nebo Bali

Foto: Pixabay

Chystáte se letos strávit Silvestra třeba v Krkonoších nebo v Jizerských horách? Počítejte s tím, že cena za takový výlet může být stejná jako stejně dlouhý pobyt v teplém Thajsku nebo na Bali.


Letošní ceny silvestrovských pobytů mohou leckteré milovníky zimních radovánek překvapit. Centra, jako například Špindlerův Mlýn, sice nikdy nepatřily mezi ty nejlevnější destinace, nicméně aktuální srovnání s exotickými destinacemi nahrává spíše tomu, vyměnit lyže za plavky a šnorchl. Podívali jsme se proto, kolik takové exotické pobyty stojí.

Jako první jsme zadali do online vyhledávače ubytování zmíněný Špindlerův Mlýn, a to v termínu od 26. prosince do 2. ledna. Do kritérií jsme zadali požadavek alespoň na čtyřhvězdičkové ubytování se snídaní a ubytování by mělo mít skvělé hodnocení, tedy alespoň hodnotu 8,5. Našli jsme dvoulůžkový pokoj o velikosti 28m2 se snídaní za 75 tisíc korun.

Stejná kritéria jsme následně zvolili i pro Jizerské hory. Tam jsme našli odpovídající dvoulůžkový pokoj o velikosti 20m2 za 67 tisíc, a to přímo v Liberci. Na sjezdovky to tak bude trochu dál než v o 8 tisíc dražším „Špindlu“. I toto ubytování nabízelo v ceně pokoje snídani.

Následně jsme v online vyhledávači zadali stejná kritéria a termín pro oblíbený indonéský ostrov Bali a také thajský Phuket. Na Bali jsme našli v jihozápadní části ostrova čtyřhvězdičkový rezort, který nabízel dvoulůžkový bungalov i se snídaní za 11.400,-Kč. Zpáteční letenka do Denpasaru stála v době psaní tohoto textu 33 tisíc korun. Celkem by tedy silvestrovský výlet pro dvě osoby přišel v daném termínu na cca 78 tisíc korun. Stejně jako výlet do Špindlerova Mlýna, kde jsme cenu za dopravu vynechali. Ta konečnou cenu již nijak výrazně nezmění.

Podobně to dopadlo s thajským ostrovem Phuket. Tam jsme našli odpovídající čtyřhvězdičkové ubytování ve třicetimetrovém apartmánu přímo na plaži s cenou 19.700,-Kč pro dvě osoby, také včetně snídaně. Z Prahy se dá v uvedeném termínu letět na Phuket za 37 tisíc korun. Pro dvě osoby by tedy takový silvestrovský výlet přišel na 83 tisíc korun. Tedy opět na částku srovnatelnou s českými horami

Je jasné, že kdo má rád řízek, nebo kachnu se zelím, nebude vyhledávat Phad Thai, stejně tak jako ten, kdo rád lyžuje, nebude toužit po potápění u korálových útesů. Kdo má však rád obojí, může nad výměnou nejistého sněhu na českých horách popřemýšlet nad téměř jistým sluncem v exotice.

Kam byste raději vyrazili vy? Na hory, nebo do tepla? Napište nám do diskuze.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.cryptonews.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cestyavylety.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.