Postel ve 4* hotelu by měla být rozhodně širší, než dvě PET láhve s limonádou

Foto: Daniel Kadlec

Označení ubytování hvězdičkami dává cestovatelům informaci o tom, co lze v daném zařízení očekávat. Třeba to, zda bude v pokoji psací stůl, minibar, nebo to, jak bude široká postel.


Při výběru dovolené, nebo ubytování třeba na služební cestě, se cestovatelé velmi často orientují podle hvězdičkového hodnocení jednotlivých ubytovacích kapacit. V obecné rovině asi všichni tuší, že hotel s pěti hvězdičkami bude spíše ten luxusní, zatímco hotel se třemi hvězdičkami bude běžný průměr. Jak ale má být hotel vybaven, aby odpovídal svému hvězdičkovému hodnocení, ví málokdo. Podívejme se pro příklad na hotely, které mají čtyři hvězdičky.

Spali jsme v Mariánských lázních v hotelu se čtyřmi hvězdičkami a málem jsem spadl z postele. Na šířku se tam vešly tak akorát dvě velké láhve limonády
Pavel B; Praha

Asi první, na co se cestovatelé zaměřují, je velikost pokoje. Ve čtyřhvězdičkovém hotelu by minimální plocha dvojlůžkového pokoje měla být alespoň 13,3m2. V pokoji musí být barevná televize a také koupelna se sprchovým koutem a toaletou, případně koupelna s vanou a WC. Pro cestovatele je často také důležité internetové připojení. To by v hotelu se čtyřmi hvězdičkami mělo být zajištěno přímo v pokoji, nebo alespoň ve veřejných prostorech hotelu, kde jsou zajištěna místa k sezení. Když už jsme u té práce, tak ve 4* hotelu by v pokoji měl být také psací stůl a křeslo.

Po práci je ale potřeba odpočívat. Na pokoji byste proto měli najít postele, které v jednolůžkové konfiguraci mají rozměr alespoň 90x200 cm a v případě manželské postele potom minimálně 180x190 cm. A tady občas provozovatelé hotelů šidí. Občas se lze totiž v pokojích hotelů, které se chlubí čtyřmi hvězdičkami, setkat i s postelemi o šířce menší, než je minimálních 90 centimetrů. Především se tak děje v případě jednolůžkového pokoje, nebo pokoje s oddělenými postelemi.

Byli jsme na služební cestě v Mariánských lázních a postele byly tak úzké, že na šířku se na ně vešly tak akorát dvě PET láhve s limonádou“, popisuje svoji zkušenost se čtyřhvězdičkovým hotelem Pavel B. z Prahy. A co ještě byste měli v hotelu se čtyřmi hvězdičkami najít? Třeba minibar, restauraci, hotelový trezor, personál hovořící dvěma jazyky, nebo třeba kosmetiku v koupelně.

Spali jste někdy v hotelu, jehož vybavení neodpovídalo počtu hvězdiček? Napište nám do diskuze.

Zdroj: Daniel Kadlec; Wikimedia Commons, Traveltips

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.