Nákup na egyptském nebo tuniském tržišti mohou prodražit triky trhovců

Egyptské tržiště
Foto: Pixabay

Zimní počasí a výhodné ceny zájezdů přejí dovoleným v teple u moře. Češi teď asi nejčastěji míří do Egypta, Tunisu a Spojených arabských emirátů. Zážitek z dovolené ale může snadno zkazit nepozornost na místních tržištích.


Tenhle článek si rozhodně nedělá ambice být prvním, který upozorní na možná rizika nákupu na tržnicích v dovolenkových destinacích. Píše se o tom neustále. Ale protože opakování je matka moudrosti, neuškodí si připomenout, na co si dát na dovolené pozor. Čas dovolené je totiž čas, kdy pozornost a ostražitost velké části lidí klesá. Chceme si prostě užít volný čas, teplo a pár dní „nicnedělání“. A to se paradoxně může stát příčinou různých problémů. Na co si tedy dát pozor?

Falešní průvodci

Jeden z běžných triků může být "falešný průvodce". Někteří jednotlivci se mohou tvářit jako oficiální průvodci a nabízet své služby za vysoké poplatky. Mějte na paměti, že skuteční průvodci mají obvykle identifikační karty a jsou registrováni u turistických úřadů. Při najímání průvodce proto vždy vyžadujte legitimaci, nebo využijte služeb cestovní kanceláře. Neakreditovaní průvodci totiž často dbají spíše na to, aby zavedli turisty do spřátelené restaurace nebo prodejny suvenýrů, než aby se skutečně věnovali provázení a zajímavému výkladu. Výjimky pochopitelně existují.

Triky na tržištích

Na arabských trzích se můžete někdy potkat s trikem, kdy vám prodavač nabídne atraktivní cenu za zboží, ale při placení vám něco přidá k účtu, tvrdíc, že uvedená cena byla za jednotlivé položky. Vždy proto pečlivě sledujte, co kupujete, a dohodněte se na konečné ceně. V krajním případě můžete od celého nákupu pochopitelně odstoupit. Počítejte ale s poněkud divočejší reakcí ze strany obchodníka. Ta ale ve finále může vést k razantnímu snížení ceny

Vstupné „ve slevě“ může být i dvakrát dražší

V oblasti turistických atrakcí může být běžným trikem nabízet "speciální" vstupy nebo zážitky za vyšší ceny. Obvykle se tak děje před pokladnou, kde je fronta turistů. Prodávající buď tvrdí, že prodává vstupenky za nižší cenu, nebo přizná vyšší cenu a doplní, že za to dostanete „VIP“ služby, nebo uvidíte něco, co jiní neuvidí. Většinou tomu tak ale není. Vždy se proto předem informujte o běžných cenách a službách, abyste byli lépe připraveni odolat podobně „výhodným“ nabídkám.

Setkali jste se někdy na dovolené s podobnými triky? Napište nám do diskuze s jakými.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.