Levně létat po Evropě se dá bez problémů. Čím více budete flexibilní, tím levněji poletíte

Foto: Daniel Kadlec

Trváte na letence z Prahy do Milána? Pak možná zaplatíte mnohem více, než kdybyste letěli z Pardubic do Říma a do Milána pokračovali vlakem. Buďte flexibilní a ušetříte.


Cestování po Evropě z České republiky nemusí nutně znamenat vysoký rozpočet na letenky. S několika triky a dobrou plánovací strategií můžete maximalizovat své úspory a užít si levné lety. Chce to ale trošku flexibility. Někdy i zdánlivě nesmyslné letecké spojení může dávat velký ekonomický smysl Zde jsou některé konkrétní tipy pro co nejlevnější cestování po Evropě:

Správný čas pro rezervaci

Rezervujte si letenku v co největším předstihu. Obecně totiž platí, že čím dříve rezervujete letenku, tím lépe a levněji. Několik týdnů až měsíců před plánovaným odletem může být optimální dobou pro získání nejlepší ceny. Nemusí tomu tak být ale vždy. Kdo má dobrodružnou povahu, může zkusit přijít na letiště a zkusit koupit poslední volné letenky na ten který let. Tohle ale praktikujte opravdu jen v situaci, kdy si to můžete časově dovolit.

Vyhledávače letenek a srovnání cen

Využívejte vyhledávače. Používejte specializované weby a aplikace pro srovnání cen letenek. Oblíbené platformy zahrnují Skyscanner, Google Flights nebo Momondo. Rozhodně je ale dobrý nápad poptat letenku i napřímo u konkrétní letecké společnosti

Flexibilita s daty a destinacemi

Hledejte s flexibilními daty. Mnohdy může být rozdíl v ceně letenek mezi různými daty v týdnu značný. Hra s daty vám může ušetřit nemalé peníze. Zvažte také alternativní destinace. Někdy můžete ušetřit volbou levného letu do bližšího města a poté využít levné dopravy do konečné destinace.

Zpáteční nebo 2x jednosměrně

Porovnejte možnosti. Zkuste porovnat ceny zpátečních letů s dvěma jednosměrnými lety. V některých případech může být taková kombinace levnější. Případně se můžete vrátit do jiného města a dojet vlakem nebo autobusem.

Levné dopravní alternativy

Vlak nebo autobus. V některých případech může být výhodné vydat se vlakem nebo autobusem do jiného města s levnějšími lety. Ujistěte se však, že včetně nákladů na přesun neztratíte výhodu levnější letenky.

Bezplatné příruční zavazadlo

Zvažte cestování bez nákladů na odbavené zavazadlo. Většina leteckých společností totiž nabízí možnost levnějších letenek s pouze příručním zavazadlem. Pokud umíte minimalizovat své věci, můžete ušetřit nemalou částku.

Sezónní nabídky a akce

Sledujte sezónní nabídky. Mnohdy bývají letecké společnosti velkorysé s nabídkami během sezónních výprodejů. Sledujte aktuální akce a nabídky na webech leteckých společností.

Máte nějaký vlastní tip na levné cestování po Evropě? Napište nám do diskuze.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.