Levné destinace u moře s odletem z Prahy a „all inclusive“ existují. Chorvatsko to ale není

Sardinie pláž
Foto: Daniel Kadlec

Krásné pláže a slunečné dny nejsou vyhrazeny pouze pro ty, kteří mohou utrácet bez omezení. Existuje mnoho destinací, které nabízejí nezapomenutelné zážitky za přijatelné ceny.


Ať už hledáte exotické dobrodružství nebo poklidné místo pro odpočinek, naše tipy vám pomohou najít ideální levnou dovolenou u moře, která potěší nejen vaše srdce, ale i peněženku!

Dovolenková stálice

Slunce, nádherné, azurově modré moře a fascinující historie. Egypt patří mezi stálice, které poskytují skvělý poměr ceny a kvality služeb. Jeho Rudé moře nabídne příjemnou, letní teplotu a bohatý podmořský život. Obdivovat ale můžete i tisícileté památky, světoznámé pyramidy, údolí Nilu, věhlasný Luxor a mnoho dalšího. Mezi největší turistické destinace, s tradiční arabskou kulturou, patří Hurgada. Pro ty, kteří si chtějí dopřát bělostné pláže a korálové útesy, doporučujeme vyrazit do Marsa Alam, pohodové destinace s vlastním letištěm.

Vynikající kuchyně a kulturní bohatství

Tunisko je další skvělou volbou pro levnou dovolenou u moře. Podobně jako v Egyptě, i zde je možné najít all inclusive pobyty ve čtyřhvězdičkových hotelích do 15 tisíc korun za dvě dospělé osoby. Navíc se můžete těšit na orientální kulturu i krásné, písčité pláže jako vystřižené z katalogu. Tuniská vláda navíc významně podporuje místní kulturu a tradice, obdivovat tak můžete nejen tuniské malířství, nevšední architekturu, ale i originální tance a hudbu, na které narazíte doslova na každém rohu. Ideální místo k odpočinku s krásnými plážemi a zahradami najdete v letovisku Yasmine Hammamet. Mezi nejoblíbenější místo ke slunění pak patří tuniský ostrov Djerba.

Aquaparky i široké pláže

Bulharsko disponuje krásnými plážemi Černého moře a je ideální pro ty, kteří hledají dostupnou dovolenou v Evropě. All inclusive pobyty ve čtyřhvězdičkových hotelích zakoupíte v průměru za 16 tisíc za dospělou osobu, ale najdete i nabídky pod 8 tisíc korun. Mezi neznámější a nejvyhledávanější destinace patří Slunečné pobřeží s nádhernými plážemi a množstvím atrakcí pro malé i velké. Oblíbené je také Primorsko s vyhlášeným aquaparkem. Milovníky historie pak jistě okouzlí historické město Nesebar, které je pro své kulturní bohatství zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO.

Vzrůstající hvězda

Albánie je skrytým pokladem Balkánu a její krásu turisté teprve postupně objevují. Kromě nádherných pláží jaderského moře je láká menší počet turistů i velmi příznivé ceny. „Nespornou výhodou Albánie je zdejší milá, pohostinná atmosféra a také v porovnání s Chorvatskem menší počet turistů. Cenově je velmi přijatelná, například významný přístav a turistické letovisko Durrës nabídne zájezdy již od 6 500 korun za dospělou osobu. Krásnou destinací je také Sarada, která se nachází poblíž nejznámějšího archeologického naleziště Butrint. Zde už jsou ceny vyšší, dovolenou seženete v průměru za 19 000 korun za dospělého,“ doplňuje k popularitě Albánie Jiřina Ekrt Jirušková.

Jiskra orientu

Turecko je známé svou pohostinností, krásnými plážemi a bohatou historií. Obecně platí, že turecká riviéra patří k destinacím, kde jsou ceny velmi příznivé. Také s menším rozpočtem si zde můžete dopřát čtyřhvězdičkový hotel s all inclusive stravováním i za 7 tisíc za dospělou osobu. Resorty navíc nabízejí širokou škálu aktivit a výletů, které obohatí vaši dovolenou. Nejznámějším letoviskem je Antalya, centrum turecké riviéry s velkým, mezinárodním letištěm. K romantickým místům s bohatou historií se pak řadí Side, a to především díky své bohaté nabídce antických památek. Milovníky pláží osloví Alanya, nachází se zde totiž Kleopatřina pláž.

Kam letos vyrazíte vy? Napište nám do diskuze

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.