Levná dovolená u moře? Ano, jde to. Ale do Chorvatska to není

Foto: Pixabay

I v dnešní předražené době se dá pořídit relativně levná dovolená u moře. Je to sice trochu dál než do Chorvatska, ale i autem se to dá zvládnout zcela bez problémů.


Vyrazit v dnešní době ve čtyřech lidech na dovolenou k moři není rozhodně nijak levná záležitost. Děti sice u některých cestovních kanceláří dostávají výhodnější podmínky, i tak ale může taková desetidenní pohodička, například u moře v Itálii, nebo třeba ve Španělsku, přijít rodinu se vším všudy i na více než 100 tisíc korun. Pochopitelně, že se dá pořídit i levněji. S nižší cenou však většinou úměrně klesá komfort nejen ubytování, ale i stravování. Pořád se ještě ale v Evropě dají najít destinace, kde se dá taková dovolená pořídit levněji, a přitom si dát každý večer k večeři rybu a domácí víno. Kde? 

Zajímavou destinací, kde se dá strávit pěkná dovolená za rozumné peníze, je podle nás Bulharsko a Rumunsko. Dnes se trochu podíváme na Bulharsko, které bylo před rokem 1989 oblíbenou destinací mnoha československých turistů. Po revoluci ale jeho sláva trochu zašla. Češi totiž začali objevovat Španělsko, Itálii, Turecko, nebo třeba Egypt. Dnes se ale zdá, že by se Bulharsko mohlo opět objevit v hledáčku zájmu českých turistů. Proč? 

Bulharsko není sice nijak extrémně levné, ale pořád je to jedna z těch levnějších destinací. Dá se tam vyrazit například s cestovní kanceláří za ceny pod 10 tisíc korun na osobu včetně programu all inclusive (zářijové termíny). Dobrodružné povahy ale jistě popřemýšlí nad cestou na vlastní pěst. Mnohem zajímavější je totiž, alespoň podle nás, posadit se do auta a vyrazit do Bulharska sami. Například na oblíbené Zlaté písky to je z Prahy autem cca 1600 kilometrů. Taková cesta se dá autem pohodlně zvládnout za dva dny, a to i s přestávkou. Například na pláži Siofók u jezera Balaton. Tahle zastávka sice prodlouží cestu o cca 100 kilometrů, stojí ale za to. 

Pojedete-li vlastním autem, můžete v Bulharsku objevovat krásné divoké pláže, kde najdete naprostý klid a skutečně čisté moře. Naším tipem je například pláž Karadere. Najdete ji u malé vesničky Byala. Cesta k ní vede procházkou mezi vinicemi, což v letním vedru může být trochu únavné, ale odměnou vám bude skutečně krásná a téměř prázdná písčitá pláž, jejíž délka dosahuje bezmála tří kilometrů. 

Cestování autem v Bulharsku je navíc aktuálně o trochu levnější než u nás, byť ne o mnoho. Aktuální cena benzínu a nafty totiž činí cca 1,6 eura, tedy přibližně 40 korun. Po cestě budete také pravděpodobně čerpat benzín v Rumunsku, kde jsou ceny přibližně stejné jako v Bulharsku, a také v Maďarsku, kde je zatím mnohem levněji. Tam stojí aktuálně litr benzínu, nebo nafty, přibližně 1,30 euro, což je přibližně 34 korun. Snažte se tedy svoje čerpání pohonných hmot naplánovat tak, abyste nejvíce litrů čerpali právě v Maďarsku. 

Co se týká cen v Bulharsku, tak potraviny jsou mimo turistické oblasti přibližně o 25 % procent levnější než u nás, stejné to je i ve venkovských restauracích. Ale pozor, turistické oblasti levné rozhodně nejsou, tam narazíte na vyšší ceny. Například večeře v bistru Romantic ve zmíněné vesničce Byala vás nepřijde na více než 400 za osobu korun včetně krevet a karafy vína. 

Byli jste někdy v Bulharsku? Máte zajímavý tip, kdy a kam vyrazit a nenarazit přitom na masy turistů? Napište nám do diskuze.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.cryptonews.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cestyavylety.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.