Dejte pod stromeček glamping. Nový způsob trávení dovolené, který je vyprodán měsíce dopředu.

Foto: Martin Filipi

Glamping je luxusní typ kempování, který zahrnuje zařízení a ubytování považované za mnohem pohodlnější než tradiční kempování. Umožňuje vám užívat si svobodu a blízkost k přírodě, kterou kempování poskytuje, avšak bez typického, kempovacího, nepohodlí


Glamping vs. kempování

Jednoduše se dá říct, že glamping je způsob, jak se přiblížit přírodě a užít si skvělé venkovní prostředí, a přitom zažít luxusní odpočinek. Slovo „Glamping“ vzniklo ze spojení anglických slov „glamorous“ (luxusní, okouzlující) a „camping“ (kempování). Češi tomuhle způsobu trávení volného času přicházejí na chuť. Je to dáno asi historickou oblibou chataření a chalupaření. Většina glampovacích kapacit je totiž vyprodána na měsíce dopředu. Co však glamping znamená v praxi, to vám přiblíží následující řádky.

Ubytování

Když jedete kempovat, obvykle to znamená sbalit si vlastní stan, postavit ho uprostřed ničeho a doufat, že jste ho správně naimpregnovali, a tudíž vám nebude protékat. Glamping naproti tomu znamená, že přijedete a na místě najdete již připravené ubytování. A to s vybavením, jako je elektřina, tekoucí voda, postel a základní nábytek.

Spaní

V závislosti na tom, jaké chcete pohodlí, může spánek při kempování zahrnovat cokoli od klasického spacáku až po pohodlnější kempinkové matrace. Při glampingu však můžete využívat pohodlnou postel se skutečnou matrací a pohodlným povlečením.

Koupelny

Koupel při kempování? V lepších kempech je k dispozici společná toaleta a sprcha, o kterou se můžete podělit se svými sousedy. Většina glampingových zařízení je však vybavena skutečnými koupelnami a pokud bude potřeba tak i teplou tekoucí vodou. Zvlášť v létě je tento prvek k nezaplacení, jelikož si po dlouhém horkém dni můžete vychutnat skutečný relax.

Vytápění

Prvek, který využijete naopak v zimě je vytápění. Mnoho lidí z tohoto důvodu ani nejezdí v zimě kempovat, nicméně při glampingu se můžete těšit na to, že vám bude opravdu teplo. Většina glampingovým míst je totiž nějakým způsobem vybavena vytápěním interiéru.

Znáte glamping? Napište nám do diskuze.

Zdroj: Martin Filipi, Wikimedia Commons

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cestyavylety.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.