Babí léto láká k posledním výletům. Třeba v rodinném Peugeotu 5008 na tajemný Bezděz

Foto: Veronika Malá

Kam vyrazit na možná jeden z letošních posledních teplých víkendů? Naším tipem je hrad Bezděz a okolí Máchova jezera. Možná budete překvapeni, co vše lze za jeden den vidět. A užije si celá rodina.


Meteorologové slibují, že tenhle víkend bude krásné slunečné počasí, takže by byl přímo hřích nevyrazit s rodinou na výlet. Jenže kam to bude? Potřebujeme, aby to nebylo daleko od Prahy, aby se tam dalo jet s kočárkem a aby v cílové destinaci bylo více atrakcí a míst k vidění. Volba padla na kraj Karla Hynka Máchy, tedy na Máchovo jezero a blízký hrad Bezděz. Ten totiž ukrývá zajímavé tajemství, o kterém jsme nevěděli.

Na výlet vyrážíme v našem novém rodinném autě Peugeot 5008. Pořídili jsme si ho jako mírně ojetý s nájezdem cca 55 tisíc kilometrů na platformě Autosphere.cz. Mírně ojetých rodinných vozů totiž není v současné době na trhu zase tolik moc, a když už jsme na nějaké pěkné narazili, zjistilo se, že je buď v minulosti nabourané, nebo že má za sebou extrémně velkou porci kilometrů. Tenhle kousek je ale koupený u značkového prodejce z platformy Autosphere.cz a už od prvního dne, co jsme si ho přivezli domů, vymýšlíme cesty, kam bychom s ním mohli vyrazit.

Vejde se nám tam totiž nejen kočárek, přenosná dětská postýlka a naše zavazadla, když jedeme někam dál, ale hlavně se tam strašně pohodlně připevňuje dětská sedačka. Pár vteřin a sedačka je zacvaknutá. Sedačka je tedy na místě, roční syn Oliver usazen, nezbytná zavazadla a pomůcky naloženy v kufru a vyrážíme.

Na Bezděz je nejlepší vyrazit po dálnici D10 a Mladé Boleslavi sjet na Českou Lípu. Potom se už jde v podstatě pořád „za nosem“ Za Bělou pod Bezdězem odbočíte doprava a jste na místě. Kdo má větší děti, může kousek za odbočkou navštívit takový malý zoo koutek „Bezděz Dvůr“. Je to opravu malá zoo, takže na prohlídku bude pohodlně stačit i necelá hodinka. Vstupné pro dospělé je 100 korun a dostanete i výklad ke zvířatům, která v zoo jsou.

Následně lze pokračovat na samotný hrad, který na kopci stojí již od 13. století. To, že je na kopci by rodiče s kočárkem neměli rozhodně podcenit. Cesta není pro kočárek vhodná, takže hodit Olivera do nosítka a jde se. Výšlap ale nějaké ty kalorie rozhodně sebere, takže oběd v restauraci Na Vyhlídce určitě nevynechejte. Raději ovšem až půjdete zpátky. Po řízku a pivečku by se nahoru šlo opravdu hodně těžko.

A to tajemství hradu Bezděz? Pro místní to prý zase takové tajemství není, ale my jsme o tom nevěděli. Totiž to, že kvůli blízkosti vojenského prostoru, který před rokem 1989 využívala sovětská armáda, byl hrad nějakou dobu zavřený a byla zazděna některá okna, ze kterých mohlo být na vojenský prosto vidět. Dnes je ale vše v původním stavu a z věže uvidíte třeba i horu Říp.

Máte nějaký tip na jednodenní výlet v okolí Prahy, kam by se mohlo i s dětmi? Napište nám do diskuze.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.