Zimní cestování s hybridním Citroënem C5 X PHEV 225 ë-EAT8 Shine Pack – uživatelské zkušenosti

Foto: Daniel Kadlec

Citroën C5 X je auto, které v současném nudném automobilovém designu výrazně vyčnívá. Není to však pouze design, který dělá tenhle model jedinečným.


Citroën C5 X v hybridní verzi PHEV ë-EAT8 Shine Pack jsme měli zapůjčený k dvoutýdennímu testování. Jezdili jsme s ním nejen po městě, ale vyrazili jsme i na rodinný výlet do Jizerských hor. Ukázalo se, že jako rodinné auto je tenhle koráb z pohledu prostoru pro posádku i pro zavazadla více než dostačující. Pro časté rodinné „výletování“ bychom ale volili spíše benzínovou variantu. Jakmile například v horách není kde dobíjet, jde hned spotřeba nahoru, navíc, s ohledem na menší palivovou nádrž, není akční rádius hybridní verze kdovíjaký. Při výběru motorizace tedy skutečně pečlivě zvažujte, jak často, kam a na jaké vzdálenosti budete jezdit.

Foto: Daniel Kadlec

Schovaná funkce masážních sedadel

Ovšem uvnitř vás bude C5 X rozmazlovat ať už budete mít jakoukoliv motorizaci. Přední sedadla nabídnou velkou míru pohodlí a ani po delší cestě z nich určitě nebudete unaveni. Hodně nás ale zamrzelo schované ovládání jejich masážní funkce. To je totiž u současných Peugeotů a Citroënů opravdu skvělé. Obzvláště mód s názvem „Kočiči tlapky“ jsme si u Stellantisu oblíbili. Jenže zatímco u jiných modelů Citroënu, nebo třeba u Peugeotu, stačí stisknout tlačítko na boku sedadla a následně vybrat konkrétní masážní mód a sílu masáže, u Citroënu C5 X musíte jít do palubního menu. Upřímně, tohle mě docela štvalo.

Foto: Daniel Kadlec

Fyzické ovladače zůstaly

Potěšila naopak možnost ovládat funkci klimatizace klasickými otočnými ovladači. To je super. Žádné složité hledání v menu. Stačí sáhnout na ovladače a krásně „postaru“ nastavit požadovanou teplotu nebo režim. Stejně tak vyhřívání sedadel lze vyřešit jedním stiskem tlačítka na středovém panelu. Ergonomie ovládacích prvků je příkladná. Vše je tam, kde má být. Snad jedině ovládání nastavení head-up displaye jsme trochu hledali, ale o tom jsme psali už v minulém článku.

Foto: Daniel Kadlec

Dobíjení v pohodě

S nabíjením nebyl žádný problém. Na domě sice wallbox nemáme, ale z běžných dobíjecích stanic se auto dobije během návštěvy fitness centra, kina, nebo nákupu. Pochopitelně, že když přijedete s úplně prázdnou baterií, budete muset nakupovat, nebo běhat ve fitku na běžícím pásu, trochu déle. Ale to už je úděl drtivé většiny hybridů.

Foto: Daniel Kadlec

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.