U Finnairu se budete moct nově zvážit. Aerolinka pak tyto údaje použije pro vyšší bezpečnost

Foto: unplash

Finská společnost tvrdí, že test bude dobrovolný a bude sloužit k tomu, aby mohly aerolinky lépe odhadnout hmotnost nákladu letadel před startem.


Finská letecká společnost Finnair zahájila v pondělí dobrovolné vážení u odletových bran na letišti v Helsinkách s cílem umožnit lepší odhad hmotnosti nákladu svých letadel před startem. K překvapení letecké společnosti se do středy přihlásilo již 600 dobrovolníků. Na druhou stranu, jestli jste čekali, že cestující dostane nějaký velký benefit tak jste na omylu. Pokud se do tohoto vážení cestující zapojí, jediné, co dostane je malý dárek v podobě reflexní visačky na zavazadlo.

Suvi Aaltonen, mluvčí společnosti Finnair, uvedla: "Naši zákazníci to zatím přijali opravdu pozitivně. Docela nás překvapilo, že se lidé chtějí zúčastnit."

Průměrná hmotnost

Přestože má každé letadlo pevně stanovenou maximální hmotnost, která nesmí být překročena, má-li být let bezpečný, hmotnost cestujících a jejich příručních zavazadel je obvykle založena pouze na průměrné hmotnosti cestujících, která se aktualizuje každých pět let. Celková hmotnost jednotlivého cestujícího společně s jeho příručním zavazadlem je evidována jako jediná hodnota. Výsledky vážení, které má trvat až do května, budou zasílány finské agentuře pro dopravu a komunikace Traficom a od příštího roku až do roku 2030 se budou používat pro výpočty vyvážení a zatížení letadel.

Bezpečnostní účely

Satu Munnukka, vedoucí pozemních procesů společnosti Finnair, uvedl, že měření se shromažďují pro bezpečnostní účely a "nejsou nijak spojena s osobními údaji zákazníků". Munnukka dále dodává: "Zaznamenáváme celkovou hmotnost a základní informace o zákazníkovi a jeho příručním zavazadle, ale neptáme se například na jméno nebo číslo rezervace. Celkovou hmotnost vidí pouze pracovník zákaznického servisu, který pracuje na měřícím místě, takže se studie můžete zúčastnit s klidným svědomím."

Finnair

Finnair je největší letecká společnost ve Finsku a hlavní základnu má na letišti v Helsinkách. Pro své lety nejvíce využívá letadla společnosti Airbus.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.