Invia se vyjádřila k řešení kompenzace českých klientů zkrachovalé cestovní kanceláře FTI

Letiště
Foto: Daniel Kadlec

Úpadek německé cestovní kanceláře FTI se má údajně týkat i mnoha českých turistů. Ti mají šanci svoje investované prostředky získat zpět z německého fondu cestovního pojištění. Uvedla to společnost Invia.


Ke dni 3.6.2024 vyhlásila německá cestovní kancelář FTI na svých webových stránkách úpadek. V tuto chvíli jsou zájezdy, rezervované prostřednictvím FTI Touristik, s datem odletu/odjezdu do pátku 5. července 2024 včetně, zrušeny. Agentura Invia k tomu vydala následující prohlášení:

Naše klienty prosíme o trpělivost a doporučujeme sledovat aktuální informace na výše uvedených stránkách či webu cestovní kanceláře FTI. Prozatímní insolvenční správce, vedení cestovní kanceláře a insolvenční pojistitel společně rozhodnou, které cesty (s plánovaným odletem či odjezdem po 5. červenci) se mohou uskutečnit a které ne. V současnosti se řeší možnost, že zájezdy převezme jiný operátor. V případě, že bude zájezd zrušen nebo změněn, klienti obdrží do několika dnů oznámení.

Pokud nebude možné zájezd uskutečnit, na klienty se bude vztahovat plnění německého fondu cestovního pojištění, který se postará o kompenzaci prostředků. V těchto případech je bude fond kontaktovat napřímo. Zákazníkům poskytujeme poradenství ohledně zrušení jejich dovolené, jsme připraveni v případě potřeby zajistit například překlad dokumentů pro pojišťovnu a asistovat jim při procesu pojistného řízení.

Se zákazníky s termínem dovolené do 5.7. jsme v kontaktu a informujeme je o aktuálním vývoji situace a jak mají postupovat ve věci pojistného řízení.

Finanční prostředky v případě zrušené dovolené není možné převádět na zájezd u jiného pořadatele a vždy je nezbytné vyčkat na ukončení řízení. Bohužel není v naší moci celý proces ovlivnit či urychlit. Obvyklá doba řízení se pohybuje v řádu týdnů až měsíců.

Řada klientů si přes nás také objednala novou dovolenou, aby do té doby, než se vyřeší kompenzace za zájezd přes FTI, nemuseli zůstat doma. Našim klientům jsme v případě zájmu o nový zájezd připraveni vyjít maximálně vstříc, například formou rozdělení ceny do více splátek.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.