Thajské palačinky Roti

Foto: Shutterstock, Blue Style a.s.

Milujete thajskou kuchyni? A už jste si vyzkoušeli připravit nějaký thajský pokrm doma? Přinášíme vám recept na thajské palačinky Roti, které se stanou rájem na zemi pro každého milovníka sladkého.


Foto: Shutterstock, Blue Style a.s.Thajská kuchyně je plná výtečných jídel. Jedním z nich jsou sladké palačinky Roti, na které můžete během dovolené v Thajsku často narazit v pouličních stáncích. A s námi si můžete tuto pochoutku připravit i u vás doma. 

Suroviny

 • ½ hrnku studené vody
 • 1 vejce
 • 1 polévková lžíce kondenzovaného mléka (+ na polití)
 • 1 polévková lžíce cukru
 • ½ čajové lžičky soli
 • 2 hrnky mouky
 • 1 polévková lžíce rozpuštěného másla
 • rostlinný olej
 • ovoce dle chuti (banán, ananas, mango,...)

Postup

 1. V jedné misce smícháme vodu, vejce, kondenzované mléko, cukr, sůl a dobře promícháme.
 2. Do druhé mísy nasypeme mouku, uprostřed uděláme důlek a do něj nalijeme připravenou směs z první misky. Opět dobře promícháme.
 3. V dalším kroku přidáme rozpuštěné máslo a ručně hněteme směs, dokud nám nevznikne hladké těsto.
 4. Těsto potřeme rostlinným olejem a necháme ho cca 1 hodinu odležet.
 5. Po uplynutí doby těsto opět ručně prohněteme, abychom se zbavili případných bublin. Následně ho rozdělíme na kuličky velikosti golfového míčku a opět potřeba rostlinným olejem.
 6. Kuličky rukou rozplácneme a rozpracujeme do tenkých placek. Opět potřeme olejem.
 7. Na rozpálenou plotnu dáme lžíci másla. Na něj položíme těsto, přidáme ještě trochu másla navrch a cca 1 – 2 minuty smažíme.
 8. Během smažení dáme na Roti jakékoliv kousky nakrájeného ovoce. Přehneme okraje a otočíme.
 9. Hotovou palačinku můžeme přelít kondenzovaným mlékem.

Nenechte si ujít tento výtečný sladký dezert. Pojeďte s cestovní kanceláří Blue Style do Thajska a ochutnejte palačinky Roti během své exotické dovolené.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cestyavylety.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.