Lynchburg Lemonade: Tahle osvěžující limonáda bude hitem každé letní grilovačky

Letní drink
Foto: Martin Filipi

Letní počasí začíná přát prvním grilovačkám a všude se přemýšlí nad tím, co na gril položit. Krkovičku, kuře, nebo raději steak? Ale čím to zapít? Co zkusit osvěžující limonádu, která všem vyrazí dech? A to doslova.


Lynchburg Lemonade je známý koktejl, který vznikl v Lynchburgu ve státě Tennessee, kde se nachází slavná palírna Jack Daniel's Distillery. Tento nápoj, inspirovaný limonádou, kombinuje typickou štiplavost citronové šťávy s jemností whisky a vytváří tak harmonickou rovnováhu chutí. 

Historie a původ

Historie Lynchburg Lemonade sahá až do počátku 80. let 20. století, kdy tento nápoj vymyslel barman Tony Mason. Tony pracoval ve venkovském klubu Moore County v Tennessee a chtěl vytvořit jedinečný koktejl s použitím Jack Daniel's Tennessee Whiskey. Výsledný koktejl se téměř okamžitě stal místní senzací a nakonec si získal oblibu i v celých Spojených státech a později na celém světě.

Lynchburg Lemonade recept 

A jak tuhle osvěžující klasiku vyrobit? K výrobě dokonalé limonády Lynchburg budete potřebovat několik důležitých ingrediencí. Množství těchto surovin je samozřejmě na vás, ale měli byste dodržovat jejich poměr. Jako první si připravte Jack Daniel's Tennessee Whiskey. Vezměte 60 ml této jemné whiskey a nalijte ji do vysoké sklenice naplněné ledem. Dále přidejte 30ml Cointreau. Jedná se o pomerančový nahořklý likér původem z Francie, který dodá tu správnou hořkost, která je pro tento drink velmi typická. Další důležitá chuť je kyselost, a proto přidejte 15ml čerstvě vymačkané limetkové šťávy. Ale ještě nejsme u konce. 

Abyste doplnili chutě a dodali koktejlu šumivý nádech, sáhněte po láhvi citronovo-limetkové sody. Nalejte ji do sklenice a nechte promíchat s whisky, sladkokyselou směsí a čerstvou citronovou šťávou. Soda nejenže dodá lahodnou perlivost, ale také jemnou sladkost. Pokud byste chtěli drink ještě dozdobit jednoduše vhoďte do sklenice několik plátků citronu nebo i snítku máty. 

Nejlepší letní nápoj 

Lynchburg Lemonade je dokonalý nápoj, který zažene žízeň během horkých letních dnů. Ať už lenošíte na pláži, nebo pořádáte párty na zahradě, podávání limonády Lynchburg na vaše hosty jistě zapůsobí. Ale pozor. Je to trochu zrádný drink, ostatně, jako všechny jemu podobné. Dáte si dva, nebo tři a bude se vám motat hlava.

Znáte tento drink, popřípadě ho připravujete jinak? Napište nám do diskuze, nebo článek sdílejte na sociálních sítích.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.