Jak strávit prodloužený víkend v Kodani? První den jeďte do Švédska

Foto: Unsplash

Díky tomu, že Kodaň je město plné pestrých čtvrtí, nádherné architektury, moderního designu a skvělého jídla není divu, že je Dánsko oblíbenou evropskou destinací. Na její prozkoumání vám však budou stačit tři dny.


Den v Malmö

I když článek popisuje hlavně prodloužený víkend v Kodani, byla by velká škoda nenavštívit třetí největší švédské město Malmö. Pokud přemýšlíte, kde se v Kodani ubytovat, tak vám recenze hotelu Crowne Plaza Copenhagen může pomoci. Ale zpět k prvnímu dni.

Rozhodli jsme se, že navštívíme město Malmö, a to hlavně z toho důvodu, že atrakce, které jsme tam chtěli vidět, se dají stihnout za jeden den. Nasedli jsme na vlak ve stanici Ørestad směr Malmö Central Station. Cesta trvala cca 30 minut a velkou část cesty jsme strávili na slavném mostě Öresund, který měří 16 kilometrů. Cena zpáteční jízdenky pro jednoho je 185 DKK. Ale pozor! Na tuto cestu naplatí Kodaňská karta. Po příjezdu jsme se vydali rovnou k nejslavnějšímu mrakodrapu ve švédsku Turning Torso. Z nádraží se k mrakodrapu dostanete cca 25minutovou procházkou.

Další cca 20minutovou procházkou se dostanete k hradu v Malmö. Historicky byl jedním z nejdůležitějších obranných opevnění Dánska, když Malmö ještě bylo jeho součástí. Kousek od hradu se nachází nejstarší park města Kungsparken. Z parku se rychle dostanete na největší náměstí Stortorget, které se určitě vyplatí navštívit. Pak už jenom přejdete most, kterým se dostanete na hlavní nádraží, a pojedete zpět do Kodaně. Podle času návratu a polohy vašeho hotelu se můžete vydat prozkoumávat blízké okolí. Pokud se váš hotel nachází přímo v centru, určitě naštivte čtvrť Nyhavn, která je vyobrazena na titulní fotografii. 

Kronborg, Zoo a zábavní park Tivoli

Druhý den jsme strávili na cestách, protože jsme se vydali do hradu Kronborg, který patří mezi památky světového dědictví. Zde už byste měli mít svou Kodaňskou kartu, protože jinak se vám jak cesta, tak vstup do hradu velmi prodraží. Obecně je totiž veřejná doprava v Dánsku relativně drahá. Ze stanice Nørreport pojedete cca 45 minut do stanice Helsingør, kde se právě hrad Kronborg nachází.

Po prohlídce hradu se vydejte krátkou procházkou k mořské záchranné stanici Åkjærsvej. Cestou zpět jeďte ze stanice Helsingør do stanice Valby. Následně nasedněte do autobusu 4A a jeďte až na zastávku Zoologisk Have, kde se nachází krásná zoologická zahrada. Uvidíte v ní i pandy.

A protože tento den ještě nekončí jeďte autobusem 7A do stanice Hovedbanegården, Tivoli, kde můžete navštívit zábavní park Tivoli, který byl založen již roku 1843. Zde doporučuji navštívit obchod Lego, ve kterém si můžete vyrobit vlastní Lego postavičky. Jedna stojí 90 DKK

Centrum Kodaně

Poslední den se vydejte do pravého centra Kodaně. Ze stanice Christianshavn se rychle dostanete do barokního kostela – Kostel našeho Spasitele. Zde je dobré si udělat rezervaci předem, abyste nemuseli dlouho čekat. Následně se vydejte buď metrem, nebo cca 35minutovou procházkou ke slavné soše Malé mořské víly. Odtud to budete mít kousek ke Královskému paláci Amelienborg. Po Královském paláci už vás čeká jen návštěva hradu Rosenborg, který se také vyplatí rezervovat dopředu. Případně si můžete počkat cca 30 minut.

 

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.