3 dny v Bergenu aneb cesta malebnou norskou metropolí

Foto: Martin Filipi

Objevte krásy Bergenu během pouhých tří dnů, od historického přístaviště Bryggen až po majestátní výhledy na fjord, včetně základních tipů na cestu.


Bergen, který se rozkládá mezi sedmi kopci a jehož kořeny sahají hluboko do fjordů, je druhým největším městěm Norska a celková cesta vám zabere cca 4 a půl hodiny. Pokud plánujete strávit několik dní v Bergenu, bude tento článek přímo pro vás. Tento itinerář vám zajistí, že poznáte město Bergen, a zároveň vám poskytne tip na ubytování v Bergenu.

Den 1: Příjezd a prohlídka

Po zajištění letenky do Bergenu vaše dobrodružství začíná. My jsme si k pobytu vybrali hotel Scandic Byparken. Tento hotel se nachází v širším centru města, takže to máte ke všem atrakcím blízko. Skvělé je však to, že se nachází na konečné zastávce tramvaje, která jede přímo až na letiště.

Poté, co se ubytujete ve vybraném ubytování v Bergenu, věnujte odpoledne procházkám po Bryggenu, starém bergenském přístavišti. Tato památka zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO se svými barevnými dřevěnými domy nabízí skvělý pohled do minulosti tohoto města.

Den 2: Fjordy a turistika

Počasí v Bergenu může být značně nepředvídatelné, proto je dobré začít den kontrolou počasí. Nezbytnou součástí vašeho výletu by měl být výšlap na horu Fløyen. Pokud byste nechtěli šlapat, můžete se nechat vyvést lanovkou. Cena za jednu jízdu je 70 NOK tedy cca 160 Kč. Z vrcholu se nabízí panoramatický výhled na město a okolní hory. Odpoledne se vydejte poznávat fjordy. Cena za tuto plavbu už je relativně vysoká (jedná se minimálně o 500 NOK), ale ten zážitek za to rozhodně stojí.

Den 3: Kultura

Poslední den se ponořte do kultury. Začněte v muzeích KODE, což je soubor uměleckých galerií s díly norských i světových umělců, včetně Edvarda Muncha. Dále pokračujte na prohlídku bergenského hradu. Rosenkrantzova věž (která se v hradu nachází) je považována za jednu z nejvýznamnějších renesančních památek v Norsku. Části věže pocházejí ze 70. let 12. století, ale několikrát byla rozšířena za účelem opevnění a demonstrace moci.

Odpoledne pak prozkoumejte vyhlášený rybí trh a vydejte se směr letiště.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.