Najít v dnešní době na českých horách kvalitní ubytování za ceny, které vás nezruinují, je nadlidský úkol

Hotel Lesní chata
Foto: Daniel Kadlec

České hory se pro návštěvníky z Česka stávají pomalu ale jistě luxusní destinací. Víkend na horách může přijít českou rodinu klidně i na dvacet pět tisíc korun. My ale objevili jedno ubytování, které se zatím předraženým cenám brání.


Milujeme české hory. Šumava a Jizerky jsou naší srdcovou záležitostí. Zatímco ale na Šumavě se ceny kvalitního ubytování, i přes pokles zájmu ze strany cestovatelů, snižovat moc nedaří, v Jizerkách si můžete dopřát kvalitní ubytování za ceny, které vás rozhodně nezruinují.

Pro děti i pro pejska

Hledali jsme klidné ubytování vhodné pro psa a malé dítě. Hotel Lesní chata v Kořenově obě podmínky splňoval navíc za ceny, které nás opravdu mile překvapily. Cena dvoulůžkového pokoje se totiž pohybuje kolem 1.600,- korun, děti do tří let jsou zdarma, stejně tak jako dětská postýlka, za pejska potom zaplatíte 200 korun na den.

Foto: Daniel Kadlec

Děti si hrají, Aperol ve sklence jiskří

Pokud máte pejska, tak hned u hotelu mu můžete dopřát parádní vyžití. Stačí ujít dvacet metrů a jste v lese nebo na louce, odkud můžete pokračovat i na nějaký ten pěší výšlap. Vyžití najdou i rodiny s malými dětmi. Hned před hotelem je totiž dětské hřiště, klouzačka, houpačky, dřevěná autíčka a další prvky, kde mohou děti, za dozoru rodičů, popíjející na terase Aperol, strávit příjemný čas.

Foto: Daniel Kadlec

Kvalitní pokoje, dětská postýlka zdarma

Pokoje jsou velké, skvěle vybavené, na víkendový pobyt jako stvořené. Horší už to je ale se stravou. V hotelu je sice restaurace, kde se i vaší, ale pro malé děti toho na lístku moc nenajdete. Vlastně vůbec nic. Rozhodně je proto dobré vzít si s sebou jídlo pro děti, které vám obsluha ochotně ohřeje v mikrovlnce, nebo počítat s tím, že bude potřeba zajet na jídlo někam jinam.

Snídaně OK

Se snídaní už to je lepší. Tam pro děti najdete třeba jogurt, šunku, sýr, nějaké cereálie nebo domácí bublaninu. Za polopenzi zaplatíte 420,- korun, což není zrovna málo. Stejně tak jako 70,-Kč za půllitr „Plzně“. Na baru vám ale i večer namíchají drinky, udělají dobrou kávu, nabídnou víno z poměrně obsáhlého vinného lístku. Shrnuto a podtrženo – kuchyně je asi jediným slabším místem tohoto jink skvělého ubytování.

V okolí najdete mnoho turistických míst, kam lze vyrazit i s dětmi. Doporučit lze například rozhlednu Štěpánka, km se dostanete i s kočárkem. Chce to ale trochu svaly a dobrou kondici. Hlavně posledních 300 metrů prověří, zda máte ke sportu kladný vztah, či nikoliv.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.