Tohle by byla pro české cestovatele pecka. Z Bratislavy se totiž možná dočkáme přímých letů do Asie

Air Asia
Foto: Pixabay

Lety do Asie možná budou pro české cestovatele mnohem přístupnější. Air Asia totiž uvažuje nad tím, že bude obsluhovat, mimo jiné, i letiště v Bratislavě. Lety do Asie by tak mohly být pro Čechy mnohem dostupnější


AirAsia odhalila plány na spuštění prvního nízkonákladového síťového dopravce na světě, který využívá své více než dvacetileté multi-hubové strategie prostřednictvím svých leteckých společností v Malajsii, Thajsku, Indonésii, na Filipínách a brzy v Kambodži. Oznámení bylo učiněno během uvítacího ceremoniálu pro Christiana Scherera, který byl nedávno jmenován generálním ředitelem divize komerčních letadel společnosti Airbus v sídle společnosti AirAsia v Malajsii.

Rychlý růst během pouhých dvaceti let

Počínaje flotilou pouhých dvou letadel v roce 2001 se AirAsia rychle přeměnila na flotilu letadel značky Airbus, což umožnilo více než dvě desetiletí realizovat unikátní multi-hubové strategie prostřednictvím skupiny leteckých společností v Malajsii, Thajsku, Indonésii a na Filipínách – s nejnovější leteckou společností AirAsia Cambodia připravenou k letu v nadcházejících měsících.

Nová letadla nahradí A320

AirAsia rozšíří svou flotilu letadel s úzkým trupem představením A321XLR a také prozkoumá možnosti s typem A321LR, aby v následujících letech postupně nahradila svého předchůdce A320 našich klíčových uzlů včetně Kuala Lumpur, Bangkoku, Jakarty, Manily a dalších. Tato nová letadla umožní větší flexibilitu na stávajících krátkých až středně dlouhých trasách a rozšíření sítě do míst, jako je severní Asie, Austrálie a střední Asie z jihovýchodní Asie.

Objednávky na 647 letadel

Tony Fernandes, generální ředitel společnosti Capital A, která zastřešuje leteckou skupinu AirAsia, řekl: „Náš závazek vůči Airbusu nikdy nezaváhal, a to ani během pandemie. Všechny naše úspěchy, včetně toho, že jsme se staly jednou z největších a nejoblíbenějších leteckých společností na světě, byly možné díky našemu skvělému partnerství se společností Airbus.“ Podělil se o to, že AirAsia má knihu objednávek 647 letadel sestávající z 612 letadel rodiny A320 a 35 letadel rodiny A330, s dalšími 362 A321neo, 20 A321XLR a 15 A330neo, které budou dodány v průběhu příštího desetiletí.

Z Bratislavy do Asie? Kéž by...

Chceme také rozšířit naši síť na střední až dlouhé vzdálenosti na evropský kontinent, do měst jako Londýn, Paříž, Amsterdam, Bratislava, Barcelona, Kodaň, Afrika (Káhira, Nairobi, Kapské Město), východní pobřeží Severní Ameriky (Nové York, Miami, Toronto) přes Evropu a západní pobřeží Severní Ameriky (San Francisco, Los Angeles, Vancouver) přes Japonsko,“ řekl.

Pro slovenské, a samozřejmě také pro české cestovatele by to znamenalo výhodné přímé spojení téměř do všech oblíbených asijských destinací, kdy se navíc dá předpokládat, že ceny letenek by mohly být více než příznivé. Tak si držme palce ať to vyjde.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.