Proč byste si měli Vietnam zařadit na svůj cestovatelský seznam

Foto: Pavel Foltýn

Vietnam jsme navštívili nesčetněkrát. Proč? Vietnam je totiž podle nás země, která nabízí jedinečnou kombinaci kultury, historie a přírodních krás. A ještě jedna věc tam je skvělá. Jídlo.


Foto: Pavel FoltýnDovolená ve Vietnamu

Zapomeňte na asijská jídla v nákupních centrech. To, co ochutnáte na ulicích Vietnamu je naprosto odlišné od toho, co se nabízí u nás. Od rušných ulic Ho Či Minova Města přes poklidný venkov v deltě Mekongu, až po etnické vesnice na severu země. Ve Vietnamu si každý cestovatel najde to své. Vietnam byste si rozhodně měli zařadit na svůj cestovatelský seznam. Minimálně kvůli jídlu.

Foto: Pavel FoltýnAsijskou kuchyni zná určitě každý, ale vietnamská kuchyně je přeci jenom specifická. Jedná se o lahodnou směsici chutí a textur s velkým důrazem na čerstvé bylinky (jako je například koriandr nebo shiso) a velké množství zeleniny. Najdete zde širokou škálu vynikajících jídel, od slavné nudlové polévky Phở, nudle s hovězím masem, zeleninou a bylinkami Bún bò Nam Bô, až po bagety Bánh mì.

Foto: Pavel FoltýnVietnam má pochopitelně i bohatou historii, která sahá tisíce let do minulosti. Návštěvníci si mohou prohlédnout starobylé chrámy, pagody a hrobky a navštívit muzea a válečné památníky, které připomínají nedávnou minulost země. Starobylé město Hoi An, chrámový komplex My Son, nebo třeba křivolaké uličky Hanoje. To vše stojí za to vidět.

Také příroda je ve Vietnamu úchvatná. Od drsných hor na severu až po bujné deštné pralesy na jihu – Vietnam je domovem jedné z nejúchvatnějších krajin jihovýchodní Asie. Návštěvníci mohou podnikat pěší túry po horách, plavit se po řece Mekong a prozkoumávat národní parky a přírodní rezervace.

Vietnam je navíc velmi rozmanitá země s mnoha etnickými skupinami a jazyky. Návštěvníci se mohou seznámit s tradičními zvyky a slavnostmi horských kmenů, poznat bohaté náboženské dědictví země a prozkoumat živá města a městečka.

Foto: Pavel FoltýnCeny ve Vietnamu

Vietnam je obecně považován za finančně nenáročnou destinaci s nízkými cenami za ubytování, stravu a dopravu. Životní náklady ve Vietnamu se mohou lišit v závislosti na lokalitě a typu plánovaného cestování, ale celkově je Vietnam ve srovnání s jinými oblíbenými destinacemi v jihovýchodní Asii relativně levný. Je ale nutno objektivně přiznat, že co se týká cen, současný Vietnam již není ten, kterým býval ještě před covidovou pandemií. Zdražilo se vše, ale pořád to je cenově přijatelná destinace.

Ceny ubytování ve Vietnamu se liší v závislosti na lokalitě a typu ubytování, které si vyberete. Levné možnosti, jako jsou hostely a penziony, začínají na ceně kolem 5-10 dolarů za noc. Co se týká stravování, tak i zde se jedná o cenově dostupný prvek. Jídlo prodávané na ulici, tzv. street food, můžete zakoupit už za dva dolary a rozhodně se nebude jednat o nekvalitní jídlo. Najdete tak mnoho pouličních prodejců a místních trhů, kteří prodávají různé potraviny, jako je Pho, Banh mi, jarní závitky a další.

Vietnamci jsou známí svou vřelostí a pohostinností a návštěvníky jistě přivítají s úsměvem. Ať už si budete povídat s pouličním prodavačem, zúčastníte se kurzu vaření, nebo budete domlouvat výlet na recepci vašeho hotelu, budete mít možnost navázat kontakt s místními obyvateli a poznat jejich způsob života.

Pokud jde o plánování vaší příští dovolené, Vietnam by měl být na prvním místě vašeho seznamu. Díky své bohaté kultuře, vynikajícímu jídlu a dechberoucím přírodním krásám je Vietnam destinací, která ve vás zanechá trvalý dojem. Sbalte si tedy kufry, rezervujte si letenku a připravte se na nezapomenutelnou cestu do Vietnamu. 

Chcete o Vietnamu vědět více? Napište nám do diskuze.

 

Proč byste si měli Vietnam zařadit na svůj cestovatelský seznam

Pavel Foltýn

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.