„Tohle už Fialova vláda přehnala. Ať si za můj důchod zkusí žít“, stěžuje si důchodce z Rokycan

Foto: Pixabay

V době dvouciferné inflace, drahých energií, potravin a služeb, může vládní návrh na snížení valorizace důchodů přinést desítkám tisíc českých důchodců nemalé finanční problémy.


Následující text je názorovým komentářem redakce webu www.cestyavylety.cz

Ekonomická situace drtivé většiny českých důchodců nebyla nikdy nijak zvlášť růžová. Mnoho z nich počítá každou desetikorunu, takže snížení červnové valorizace důchodů nesou důchodci velmi nelibě. Tím spíše, když ke snížení valorizace dojde v době, kdy se celá republika potýká s dvoucifernou inflací, drahými potravinami i energiemi. Někteří důchodci budou mít problémy i se zaplacením nájmu. Jedním z nich je i František z Rokycan (redakce identitu pana Františka zná, na jeho přání ji však nebude zveřejňovat).

Proč to odnesou důchodci? Proč se nezvýšily daně třeba u alkoholu, nebo cigaret?
Důchodce František; Rokycany

František bydlí podle svých slov v centru Rokycan v bytě 2+1 již od roku 1976. Po roce 1989 se dům vrátil původním majitelům a postupem času vzrostlo nájemné tohoto bytu až na částku 11 tisíc korun. „Můj důchod je 13.780,- Kč, takže po zaplacení nájmu mi zbývají necelé 3 tisíce. Z toho musím zaplatit energie a jídlo“, přibližuje svoji ekonomiku František, kterému musí finančně pomáhat děti. "To by mě skutečně zajímalo, jestli by kdokoliv z vlády chtěl dneska za 14 tisíc žít. Ať si to zkusí", lamentuje František.

Pochopitelně jsem se na zvýšení důchodu těšil. Každá koruna se počítá. Chápu, že situace není teď dobrá, ale proč to odnášejí důchodci? Proč se třeba nezdraží alkohol, nebo cigarety“, ptá se smutně František, který podle svých slov uvažuje nad tím, že by šel do pečovatelského domu. „Šel bych, jenže najít nějaký, kde by mi důchod stačil a nemusel jsem být na pokoji s dalšími obyvateli domu, to je asi nemožné“. František tak doufá, že v příštích volbách už současná vláda neuspěje. „Co je mi platné, že premiérem není miliardář, co měl problémy s nějakými dotacemi, když musím v obchodě přemýšlet, jestli si mohu koupit dva, nebo tři rohlíky. Je to nedůstojné, to ať raději vládne zase ta původní parta“, uzavírá František.

V tomto kontextu je nutné připomenout, že podle současné vládní koalice by snížení valorizace důchodů mohlo ušetřit až 19 miliard korun. Otázkou ale zůstává, zda šetření na důchodech je to nejlepší, co mohla vláda pro snížení současného deficitu rozpočtu udělat.

Jak se na snížení plánované valorizace důchodů díváte vy? Napište nám do diskuze.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.