„Opít se v letadle? Nejhorší byl let ze Saigonu do Moskvy, pily i letušky,“ vzpomíná turista z Prahy

paluba-cestujici-letadlo
Foto: Pixabay

Historky z palub ruských letadel, resp. s ruskými pasažéry, kteří si v letadle dali pár drinků, nejsou na internetu nic neobvyklého. Na palubu ruského letadla se teď už sice nedostanete, ale i tak stojí některé historky za vyprávění.


Jednu z takových historek nám už před lety vyprávěl náš kolega Honza, který nám párkrát napsal několik článků ze svých cest. Honza někdy v roce 2016 cestoval po Asii a měl přeletět ze Saigonu do Singapuru, kde chtěl ve svém putování pokračovat. Z rodinných důvodů však musel cestu přerušit a co nejrychleji se dostat zpět do republiky. „Jediná možnost tehdy byl let s Aeroflotem přes Moskvu a následně do Prahy,“ popisuje Honza a pokračuje: „Nikdy jsem s Aeroflotem neletěl, ale slyšel jsem spoustu historek o tom, že takové lety bývají jedna velká party. Nedalo se ale nic dělat. Musel jsem co nejrychleji domů, takže jsem letenku koupil a vyrazil na letiště.

Rozverné letušky

Podle Honzy se však černé představy nenaplnily, tedy alespoň zpočátku: „Letadlo bylo jako nové, letušky jako z časopisu, nevěřil jsem svým očím,“ vypráví Honza a pokračuje: „Nebylo plno, takže jsem měl v prostřední řadě všechna čtyři sedadla jenom pro sebe. Trochu jsem klimbal, když do mě někdo strčil. Nějaký rusky mluvící cestující nabízel plechovku piva. Pochopil jsem, že něco slaví, protože zezadu se začal ozývat docela velký halas. Nebudu to protahovat. Skupinka asi osmi Rusů zapíjela narozeniny jednoho z nich. A podle mě slavily i letušky. Chodily s takovým divným úsměvem, jedna měla dokonce roztržené punčochy. Zpívání a halekání přestalo, až když jsme přistávali v Moskvě.“

Může to být váš poslední let

Ale pozor. Opít se v letadle může skončit velkým malérem. Opít se v letadle je riskantní chování, které může mít vážný dopad na bezpečnost pasažérů a posádky. Většina leteckých společností má proto přísná pravidla ohledně konzumace alkoholu na palubě, a to z dobrého důvodu. Přestože pro některé lidi může být lákavé si dát pár piv během letu, je důležité si uvědomit možné následky tohoto jednání. Alkohol totiž ovlivňuje nejen tělo, ale i mysl. I malé množství alkoholu může způsobit ospalost, zhoršit schopnost reagovat na nečekané situace a snížit tak úroveň pozornosti a bezpečnosti. V letadle, kde je každý pasažér zodpovědný za svou vlastní bezpečnost i bezpečnost ostatních, jsou tyto schopnosti klíčové. Ztráta schopnosti rychle reagovat na instrukce posádky nebo na nebezpečné situace může mít fatální následky.

Alkohol raději vynechte

Pokud se tedy během letu chováte nevhodně kvůli alkoholu, můžete být vyloučeni z přepravy. To může znamenat ztrátu peněz za letenku a zpoždění vaší cesty. V extrémních případech i vysokou pokutu, nebo dokonce vězení. Navíc se takové chování může zapsat do vaší letecké historie a mít dopad na vaši možnost cestovat letadle v budoucnosti.

Celkově je bezpečnost na palubě letadla prioritou všech leteckých společností. Abyste zajistili bezpečnost pro sebe i ostatní, vyhněte se pití alkoholu na palubě a respektujte pravidla daná leteckou společností. V opačném případě by vaše chování mohlo mít vážné důsledky, včetně možnosti, že byste mohli být navždy vyloučeni z letecké přepravy.

Zažili jste někdy nepříjemnost s opilými cestujícími na palubě letadla? Napište nám do diskuze. A jestli se vám náš článek líbil, sdílejte ho, prosíme, dál. Děkujeme.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.